Війна РФ проти України

ЗСУ модернізує гелікоптери Мі-2 для боротьби з безпілотниками. Фото

Гелікоптер Мі-2МСБ Фото: Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ

У Міністерства оборони України озвучили для чого модернізують радянський багатоцільовий гелікоптер Мі-2.

Нещодавно випробувальною бригадою фахівців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки поблизу селища Гончарівське проведено другий етап спеціальних випробувань Мі-2МСБ.

На Мі-2МСБ встановили комплекс авіаційного озброєння у складі НАР типу С-8 та великокаліберних кулеметів НСВТ-12,7 мм.

Міноборони модернізує гелікоптери Мі-2 для боротьби з безпілотниками (фото)

Гелікоптер Мі-2МСБ з встановленим блоком для відстрілу НАРів та кулеметом НСВТ Фото: Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ

Основними результатами зазначених випробувань стало практичне підтвердження:

    • можливості застосування з Мі-2МСБ, з усіх передбачених режимів пуску, нових серійних вітчизняних некерованих авіаційних ракет РС-80,
    Збройних сил України у 2019 році;достатності газодинамічної стійкості двигунів при комплексному застосуванні бортового озброєння;методики комплексного застосування з Мі-2МСБ некерованого та стрілецького озброєння по наземним цілям;практичне підтвердження методики застосування з Мі-МСБ стрілецького озброєння по повітряним цілям типу БпЛА «Орлан».

“Потрібно відмітити, що БпЛА, який використовувався в якості повітряної цілі, було уражено в першому бойовому заході, чим повністю підтверджено практичну можливість навчання екіпажів на вертольоті Ми-2МСБ боротьбі з повітряними цілями типу БпЛА “Орлан” відповідно до методики, відпрацьованої фахівцями ДНДІ ВС ОВТ”, – йдеться у повідомленні Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації ОВТ

Міноборони модернізує гелікоптери Мі-2 для боротьби з безпілотниками (фото)

Стрільба з Мі-2МСБ по БПЛА Стопкадр з відео оприлюднений ДНДІ

У Збройних силах України Мі-2МСБ позиціонують як легкий навчально-бойовий вертоліт, що здатен забезпечити повноцінне навчання екіпажів всім елементам бойового застосування некерованого ракетного та стрілецького озброєння як по наземним, так і повітряним цілям, а також забезпечення підтримання льотних навичок пілотів бойових частин.

У Державному науково-дослідному інституті випробувань і сертифікації ОВТ вказують, що одна льотна година на вертольоті Ми-2МСБ вчетверо дешевша, ніж на вертольоті типу Ми-8, і більш ніж в п’ять разів дешевша, ніж на вертольоті типу Ми-24.

“очевидні всі переваги застосування вертольоту Ми-2МСБ в інтересах ЗС України в першу чергу в якості навчально-бойового вертольоту в сучасних економічних умовах”, – пишуть випробувачі.

Міноборони модернізує гелікоптери Мі-2 для боротьби з безпілотниками (фото)

Гелікоптер Мі-2МСБ Фото: Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ

Від базового гелікоптера Мі-2 версія МСБ відрізняється:

    заміною двигунів ГТД-350 на нові вітчизняні турбовальні двигуни АІ-450В з цифровою системою керування;оновленням частини бортового обладнання;встановлення системи озброєння.

Також на Мі-2МСБ адаптовано світлотехнічне обладнання під застосування окулярів нічного бачення та захисного шолома для льотного складу, що надає можливість виконання польотів на гранично малих висотах у темний час доби.

Застосування окулярів нічного бачення забезпечить можливість виконувати зліт та приземлення на вертольоті Ми-2МСБ на непідготовлені майданчики при пілотуванні вночі, що значно збільшить якісну та кількісну складову польотів, а також забезпечить використання вертольоту як навчального тренажера для підготовки курсантів як вдень, так і вночі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України