Новини з Австрії

Міністр юстиції Австрії вітає ордер на арешт Володимира Путіна

Міністр юстиції Альма Цадич (Зелені) підтримує ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом (МКС) стосовно президента Росії Володимира Путіна за можливі військові злочини в Україні.

“Як міністр юстиції я вітаю рішення про видачу міжнародного ордера на арешт Володимира Путіна”, – сказала Цадич у заяві в неділю, відповідаючи на запитання АПА. “Австрія і надалі робитиме все можливе, щоб відновити справедливість для народу України”, – продовжила вона. «Це також включає нашу постійну підтримку Міжнародного кримінального суду в цій справі».

У п’ятницю суд у Гаазі, Нідерланди видав ордер на арешт Путіна за військові злочини в Україні. Слідчі звинувачують його у викраденні дітей із окупованої території України на територію Росії.

В даний час ордер на арешт має перш за все символічне значення. Тому що суд над Путіним видається неможливим. Але міжнародний ордер на арешт ще більше обмежує свободу пересування Путіна. Як тільки він приїде в країну, яка ратифікувала основний договір суду, йому загрожує арешт, оскільки всі держави, які домовляються, зобов’язані виконувати ордери на арешт.

Крім Росії, суд не визнають також  США, Китай, Індія, Ізраїль і Іран. Загалом Римський статут ратифікували понад 120 країн, зокрема Австрія.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України