Новини з Австрії

Міністр сільського господарства Австрії звинувачує великі торгові мережі у встановлені закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію

Міністр сільського господарства Елізабет Кйостінгер (ÖVP) висунула серйозні звинувачення проти великих роздрібних мереж Billa, Spar і Hofer

За її словами, постачальники сільськогосподарської продукції «не мають жодного шансу» в переговорах з приводу встановлення закупівельних цін. «Це в якійсь мірі вимагання». З тими, хто намагається відстояти свої позиції, просто перестають мати справу. «Це нечесна конкуренція і несправедлива практика». Торгові організації з обуренням відкидають звинувачення.

У своєму вересневому інтерв’ю журналу «Профіль» Кйостінгер назвала відносини між товаровиробниками і торговельними мережами «нерівноправними»:

– Варто споживчими цінами трохи вирости, торгові мережі забирають весь додатковий прибуток собі. У разі ж зниження роздрібних цін, збитки перекладаються на плечі сільгоспвиробників, і фермер, відповідно, отримує менше.

За словами міністра, торгові мережі обманюють покупця. «На полицях магазинів йде щоденна цінова війна. Торгівля приваблює покупців низькими цінами на яйця або молоко. Але виручка, що втрачається тут, легко компенсується торговими націнками на інші товари ».

З обуренням відреагував на атаку міністра сільського господарства Крістіан Праухнер, голова торгової секції в Економічній палаті Австрії (WKÖ). У його спеціальному зверненні говориться буквально наступне:

– Від імені всієї галузі ми категорично відкидаємо безпідставні інсинуації міністра Кйостінгер як в цілому, так і кожне з слів, які вона підібрала для цього. Коронавірусна криза показала, наскільки хороша взаємодія встановилася між сільгоспвиробниками і торговими мережами …

Виконавчий директор австрійської Торгової асоціації Райнер Вілль також відкинув критику міністра, висловившись за створення посередницького органу для врегулювання розбіжностей сільгоспвиробників і торгівлі:

– Торгова асоціація і її члени з сектора торгівлі продуктами харчування коштують за чесні ціни і завжди підкреслювали важливість формування інституту посередництва. У ньому ми будемо відкриті для всіх учасників ланцюжка зі створення вартості продуктів харчування. Взаємодія між міністром сільського господарства і Торгової асоціацією завжди було досить тісним і плідним, щоб внести гідний вклад в розвиток харчової галузі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України