Міністр клімату Леоноре Гевесслер (Партія Зелених) мала на увазі добрі наміри, але найчастіше це протилежно : вона замовила танкер із зрідженим газом, але дослідження показує, що транспортування зрідженого газу викликає на 247 відсотків більше викидів парникових газів, ніж вугілля.
Трохи більше року тому федеральний уряд Австрії організував чудову фотосесію для обраних ЗМІ у теплому Абу-Дабі. Там також була присутня і міністр клімату та енергетики Леоноре Гевесслер (Зелені). Австрія має отримати партію зрідженого природного газу (ЗПГ) з Абу-Дабі на опалювальний сезон 2023/24 року – OMV погодила це з Національною нафтовою компанією Абу-Дабі (ADNOC).
Кількість газу “означає постачання 65 000 домогосподарств на рік”, – сказала Леоноре Гевесслер в Абу-Дабі. Однак кількість енергії в один терават-годину відповідає лише трохи більше одного відсотка від загальної потреби Австрії в природному газі. Австрія споживає 85 терават-годин щорічно (2022 рік). Невелика, але не зовсім незначна проблема з цією угодою: Австрія не має глибоководного порту. Тому скраплений газ необхідно знову переробляти у Генуї чи Роттердамі, щоб він міг потрапити до Австрії трубопроводами.
Нове дослідження амбітного проекту Гевесслер, згідно з яким гігантський танкер пропливе 7422 кілометри через Індійський океан, через Суецький канал і через усе Середземномор’я до Італії протягом 14 днів, що, ймовірно, схоже на гранату в зеленому Міністерстві клімату. Згідно з новими даними, набагато шкідливіше для клімату виробляти енергію з імпортного зрідженого природного газу (ЗПГ), ніж спалювати звичайне вугілля.
“Загальні викиди парникових газів від зрідженого газу на 274 відсотки вищі, ніж від вугілля”, – йдеться в аналізі дослідника метану Роберта Ховарта з Корналського університету, повідомляє Die Welt. Ви можете знайти все дослідження тут.
Роберт Ховарт назвав витоку метану в ланцюжку постачання причиною масового забруднення навколишнього середовища. Це включає різні етапи від гідророзриву до очищення, зрідження і, нарешті, транспортування через світові океани.
Американський журнал The New Yorker також розглядає цифри вченого як доказ («димний пістолет») помилкової кліматичної політики президента Джо Байдена. У США експортні потужності ЗПГ суттєво розширюються, зокрема завдяки високому попиту з боку Німеччини, що суперечить цілям уряду США щодо захисту клімату.
Газ із замовленого танкера ЗПГ, зважаючи на все, ще не прибув — інакше вже було б оголошено про можливість фотосесії з міністром клімату в порту Італії та газопроводу до Австрії.
Поки що частка газу з Росії збільшилася і вперше у вересні склала 80 відсотків — рекорд! А лише у третьому кварталі 2023 року (липень-вересень) Австрія імпортувала більше російського газу, ніж за аналогічний період попереднього року.
Джерело: www.austria-today.at