Українці в Чехії

Міністерство охорони здоров’я Чехії має намір посилити масковий режим на робочих місцях

Міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войтех в середу, 20 жовтня, запропонує уряду посилити карантинні заходи

Зокрема, зобов’язати співробітників ресторанів на вході перевіряти у відвідувачів наявність сертифікатів вакцинації або негативних тестів на коронавірус, а також повернути обов’язкове носіння респіраторів на робочих місцях.

Про це повідомляє ČTK.

Крім того, глава МОЗ запропонує уряду скоротити термін дії результатів тестів на коронавірус. Це повинно мотивувати жителів вакцинуватися. Так, термін дії результату ПЛР-тесту планується зменшити з нинішніх семи до трьох днів, а антигенного тесту – з 72 до 24 годин.

Войтех також має намір наполягати на скасуванні з 1 грудня безкоштовного тестування на коронавірус в превентивних цілях. Це теж має підвищити інтерес громадян до вакцинації.

Міністр підкреслив, що уряд не планує більше закривати магазини і сферу послуг, проте посилення режимних карантинних заходів уникнути не вдасться. Так, респіратори потрібно буде носити у всіх приміщеннях, в тому числі і на робочих місцях.

«Ми б повернулися до режиму, який діяв навесні, коли респіратори були обов’язковими і в рамках робочих колективів», – сказав він.

Чи торкнеться посилення масочного режиму шкільних класів та студентських аудиторій (зараз заняття в них проходять без захисту органів дихання), Войтех поки не знає. За його словами, дане питання ще опрацьовується з міністерством освіти.

У свою чергу портал Novinky роздобув текст постанови МОЗ, який завтра буде обговорюватися в уряді, і стверджує що в документі є пункт, який зобов’язує всіх студентів і школярів старше 12 років (в тому числі вакцинованих) носити медичні маски в класі під час занять.

Які з названих заходів підтримає уряд і в якій формі стане відомо завтра.

Відзначимо, за понеділок, 18 жовтня, в Чехії виявили 2521 новий випадок інфікування коронавірусом. Це майже вдвічі більше, ніж тиждень тому, що свідчить про посилення епідемії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України