Економіка

Міненерго працює над стимулюючою рентою на видобуток газу

Міністерство енергетики працює над законопроектом про збереження стимулюючої ренти на видобуток газу для нових свердловин та впровадження такої ренти для відновлених свердловин

Про це заявив заступник міністра енергетики Максим Нємчинов, повідомляє прес-служба Міненерго.

«Україна здійснила реформи, приєдналася до європейського газового ринку, ми суттєво скоротили і власне споживання, і обсяг імпорту. Наступний крок – ми прагнемо повністю покривати потреби внутрішнього споживання природного газу за рахунок власного видобутку та заходів щодо енергоефективності», – наголосив Нємчинов.

Український видобуток газу за десять місяців 2021 року склав майже 16,5 млрд куб. м, а споживання – близько 21,5 млрд. куб.

«Щоб покращити інвестиційну привабливість, ми на сьогоднішній день працюємо над законопроектом щодо збереження стимулюючої ренти для видобутку газу. Йдеться про збереження стимулюючої ренти для нових свердловин, впровадження стимулюючої ренти для відновлених свердловин, для видобутку газу нетрадиційних покладів, а також видобутку сирої нафти», – наголосив заступник міністра.

У Реєстрі нафтових та газових свердловин перебуває понад 3 000 ліквідованих та законсервованих. Відновлення навіть 5% із них за рік дасть значний позитивний ефект для галузі – йдеться про видобуток близько 2,7 млрд. куб. м газу та 1 млн. тонн нафти.

Потенціал видобутку вуглеводнів в Україні становить близько 1,1 трлн кубометрів. За рахунок нетрадиційних покладів ми можемо збільшити запаси вуглеводнів в Україні майже вдвічі», – наголосив Нємчинов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.