Авторські статті

Міліціянти жорстоко вибили сумських майданівців із приміщення будинку Рад

27 січня 2014 року близько 01:30 правоохоронці без попередження, цинічно вибили сумських євромайданівців з приміщення будинку Сумської обласної Ради. Під час цих ганебних дій постраждало чимало людей, окрім цього багатьох міліціянти затримали.

Без будь – якого попередження близько 150 правоохоронці, які залишалися на другому поверсі будинку Рад та задньому дворі почали розгін мітингувальників на першому поверсі будівлі. Сотні народної самооборони намагалися захистити протестуючих від кийків міліціянтів і тому найперші прийняли на себе удар. Мітингувальників, які почали покидати приміщення міліціянти доганяли, збивали з ніг та вже лежачих добивали.

Зауважимо, що напередодні була досягнута домовленість – у разі, якщо раптом міліція оголосить перебування у приміщенні незаконним – люди отримають можливість мирно зібрати речі і покинути приміщення. Але правоохоронці порушили домовленість та жорстко розігнали мітингувальників.

Біля будинку Рад під час розгону чатували автозаки. Людей затримували без пояснення причин та доставляли до міського відділку міліції. Станом на 4:30 протестувальників розпочали відпускати з міськвідділу, при цьому вручаючи кожному повістку на допит у якості свідка (!!!) по факту захоплення адміністративної будівлі.

На разі, правоохоронці незаконно утримають ще близько 20 протестувальників. Є повідомлення, що операцією по розгону мирних протестувальників керував начальник Сумського міського відділку МВС України Володимир Рапута.

Нагадаємо, що напередодні, 26 січня у Сумах на загальноміському віче було ухвалене рішення про утворення обласної Народної ради. У зв’язку з цим, після переговорів з міліціянтами, громада мирно та без штурму узяла під контроль перший поверх приміщення обласної Ради та заблокувала входи до ОДА. Громада облаштувала у приміщенні облради пункти обігріву, медичний пункт та їдальню. Організовано 4 сотні народної самооборони.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України