Політика

Мільярдер Річард Бренсон закликав підтримати Україну і згадав про Будапештський меморандум

Британський мільярдер Річард Бренсон закликав світ підтримати Україні на тлі загрози російського вторгнення. Він нагадав, що Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї, підписавши у 1994 році Будапештський меморандум.

Про це засновник корпорації Virgin Group написав у статті “Захист верховенства права” – повідомляє BBC.

Напередодні президент України Володимир Зеленський ініціював консультації в рамках Будапештського меморандуму.

Річард Бренсон написав першу статтю про Україну наприкінці січня. Він закликав лідерів бізнесу об’єднатись та відстояти суверенітет України на фоні загрози вторгнення Росії.

Річард Бренсон згадує, що розмовляв з послом України у Великій Британії Вадимом Пристайком, який зачепив питання Будапештського меморандуму 1994 року.

Тоді Росія зобов’язалася “поважати незалежність і суверенітет та теперішні кордони України”. А Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та відмовилася від свого ядерного арсеналу.

“Анексія Криму Росією в 2014 році стала першим серйозним порушенням Будапештського меморандуму”, – переконаний мільярдер.

А ймовірне російське вторгнення найближчими днями, за словами Бренсона, розірве меморандум і матиме “катастрофічні наслідки”.

Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки 19 грудня закликав Захід перейти від політики умиротворення до забезпечення гарантій безпеки і миру. Він також ініціював консультації в рамках Будапештського меморандуму. Президент нагадав, що Україна з 2014 року тричі безрезультатно намагалася скликати консультації держав-гарантів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України