Життя

Михайло Литвак: Чому емоційність ― це маска дурості

Про емоційну розбещеність

Емоційність ― маска дурості

Дурість дуже часто одягає цю маску. Дурна людина у відповідь на закиди про неправильному поведінці заявляє: «Я емоційна людина!» Маються на увазі негативні емоції: гнів, страх, тривога, туга.

Психологи давно встановили, що дефіцит інформації і невміння оцінити ситуацію викликають сильні негативні емоції і у розумного і дурня. Але розумна людина зі своїх невдач робить висновки, набуває досвід, і наступного разу ця ж ситуація стає для нього звичайною, і негативних емоцій не виникає, так як все зрозуміло, навіть якщо і не все благополучно.

Потрібно діяти і тоді енергія, закладена в емоції, перетворюється в дію. У дурного людини вона проявляється запальністю або дратівливістю. Тільки дурень запальний розряджає свої емоції на інших, а дратівливий стримує їх і розряди направляє на собі і навіть хизується цим: «Всередині все кипить, але тримаю себе в руках». Це найгірший вид психологічної підготовки. Як тільки людина розумнішає, він стає спокійніше не тільки зовні, але і внутрішньо.

Емоційний чи розумна людина? Так, і дуже. Тільки всі його емоції йдуть у справу! Він нагадує судноплавну річку, на поверхні якої — гладь, а всередині глибина. Міць її течії відчувається тоді, коли ввійдеш у річку. Вісь чому розумні люди не дуже зовні помітні. Емоційний дурна людина, нагадує гірську річку, яка розбризкує свої води (запальність) або має великі пороги (дратівливість). Але в будь-якому варіанті вона несудохідна.

І ще одна аналогія, що відображає взаємини розуму та почуттів. Розум слід розглядати як трубу для емоцій. Тому емоційному людині необхідно мати ще більш широку трубу інтелекту, ніж малоемоціональному. Тоді всі емоції підуть у справу. А коли чоловік зайнятий справою, у нього тільки одна емоція, при тому позитивна емоція інтересу. Тоді він досягає успіху, і його емоції з широкої труби високого інтелекту вливаються у безмежний океан радості. І, може бути, не зовсім мав рацію Ларошфуко, який сказавши, що «розум завжди в дурнях у серця»? Багато хто боїться розумнішати, бо думали, що вони стануть байдужими сухарями. Марні страхи. Зовсім навпаки! Тільки розумна людина може насолоджуватися, і чим більше розуму, тим вище рівень насолоди.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.