Економіка

Метінвест намагається надати гуманітарну допомогу та пробити інформаційну блокаду Маріуполя

Група “Метінвест” робить все можливе для допомоги жителям Маріуполя, заявив генеральний директор групи Юрій Риженков.

За його словами, більшість співробітників Метінвесту зараз перебуває саме у Маріуполі. Для них, їхніх сімей та мешканців міста відкрито бомбосховища на підприємствах ММК ім. Ілліча та меткомбінаті «Азовсталь».

«Наразі це найбільш безпечні місця перебування людей. У Маріуполі зараз є гуманітарна катастрофа. Запаси їжі, медикаментів та води скінчилися. Фонд Ріната Ахметова разом із Групою Метінвест намагаються доставити товари першої необхідності до Маріуполя, але росіяни продовжують обстріл міста і не дають відкрити зелений коридор», – пояснив Риженков.

За його словами, російські війська цілеспрямовано знищили підстанції, Маріуполь уже тиждень без світла, води та тепла. «До недавнього часу залишався хоча б газ. Але російські варвари перебили газову трубу та позбавили людей останнього, що залишилося від цивілізації, і це за мінусової температури повітря. Зруйновано будинки, соціальні об’єкти, знищено торгові точки, пограбовано аптеки. Немає їжі, води, ліків – і все це під безперервним обстрілом. Блокадою Маріуполя ворог влаштовує справжній геноцид українського народу», – повідомив він.

Крім того, місто вже шосту добу живе без зв’язку. Через постійні обстріли вийшли з ладу всі телефонні вежі. «Зв’язок пробивається рідко в окремих районах Маріуполя. Люди перебувають у інформаційному вакуумі. Саме тому Група Метінвест продовжує надсилати SMS на всі телефони співробітників щодня, щоб була бодай маленька надія на те, що люди зможуть отримати правдиву інформацію», – розповів Риженков.

У всіх містах України, де зберігається відносний спокій, Група Метінвест підготувала майже 4000 місць для евакуйованих. Компанія закупила їжу, ліки та все необхідне для першої допомоги людям.

«Всі бізнеси SCM об’єдналися заради одного – допомогти вижити людям у цій страшній війні. Фонд Ріната Ахметова має унікальний досвід допомоги людям у воєнний час. Було ухвалено рішення взяти на себе цю місію – доставляти гуманітарні вантажі», – сказав керівник компанії.

Зокрема, у Польщі створено хаб, який акумулює допомогу зі всього світу, звідти її доставляють до України. Волонтери Метінвесту збирають допомогу на місцях.

«Ми безперервно робимо спроби доставити гуманітарний вантаж до Маріуполя та вивезти людей, – зазначив Юрій Риженков. – Але поки що наші машини не пропустили – коридору ворог нам не дає. Але ми віримо в те, що здоровий глузд візьме гору – там тисячі тисяч дітей, жінок і літніх людей, інвалідів, які замерзають від холоду і голоду!»

Група Метінвест продовжуватиме крок за кроком рухатися до перемоги – розгорнувши гуманітарний фронт України, допомагаючи територіальній обороні України, зберігаючи виробництво для майбутнього України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України