Економіка

Байден запровадив заборону на імпорт нафти з Росії

Президент США Джо Байден оголосив про заборону на імпорт російської нафти в США.

“Ми забороняємо всі імпортні поставки російської нафти, газу та інших енергоносіїв. Це означає, що російську нафту більше не прийматимуть у портах США, а американський народ завдасть ще одного потужного удару путінській військовій машині. Цей крок має сильну двопартійну підтримку в Конгресі і, я сподіваюся, у всій країні», – сказав Байден у своєму відеозверненні 8 березня.

Це рішення, зазначив президент США, прийнято в консультаціях з усіма партнерами США, зокрема з Євросоюзом. Він зазначив, що для США також було важливо зберегти солідарність союзників з НАТО щодо постачання нафти.

Водночас, це рішення може не знайти підтримки серед європейських країн, оскільки власний видобуток нафти в США покриває значно більший обсяг споживання палива, ніж у ЄС, зазначив Байден.

«Ми працюємо з європейськими партнерами над створенням довгострокової стратегії зниження їхньої залежності від російських енергоносіїв», – сказав він.

Заборона закупівлі російської нафти призведе до зростання цін на енергоносії, зазначив президент США. Щоб згладити вплив на споживачів, США у координації з партнерами домовилися надати на ринок 60 млн барелів нафти із загальних резервів. Половину з них – 30 млн. барелів – нададуть США.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України