Авторські статті

Мета нинішнього дійства ПР – не бюджет, а позбавлення недоторканності опозиційних депутатів

“Завдання сьогоднішнього дійства – не закон про державний бюджет. Основне завдання  – протягнути зміни до Регламенту та позбавити імунітету депутатів опозиції, які борються з цим режимом”, – заявив голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк на брифінгу в парламенті в четвер, 16 січня.

Він наголосив, що стосовно одинадцяти народних депутатів України СБУ внесла подання по ст. 109 Кримінального кодексу – спроба повалення конституційного ладу.

“Щойно був прийнятий закон, за яким 226 рук можуть проголосувати в будь-який момент, у будь-якому місці і позбавити народних депутатів від опозиції недоторканності і можливості боротися за права українців”, – наголосів він.

Він підкреслив, що сьогодні Віктор Янукович, Володимир Рибак та вся Партія регіонів “здійснили злочин – захоплення державної влади. Голосування, яке відбулося в парламенті, є повністю нелегітимним”.

За його словами, спікер парламенту Володимир Рибак не має права підписувати “ці папірці, які начебто проголосовані”: “А Янукович тим більше не має права робити ці папірці законами України”.

Арсеній Яценюк повідомив, що опозиція, відповідно до закону про Регламент, передала спеціальну заяву, “яка забороняє голові Ради підписувати будь-який закон, який начебто був прийнятий сьогодні у стінах ВР, і зобов’язує його повернути депутатів до сесійної зали і провести процедуру голосування, як це визначено законом і Конституцією”.

“Ми стояли і будемо стояти на боці закону. В цьому відмінність між нами і регіоналами. Вони по поняттям, ми – по закону. Якщо ми будемо іти правильним шляхом, все рівно доб’ємось свого”, – наголосив він.

“Те, що вони спростили процедуру притягнення до кримінальної відповідальності депутатів від опозиції, нас ніяким чином не лякає. А синхронна відповідь повинна бути. І в першу чергу ця відповідь – це вулиця, протести отримають другу хвилю”, – підкреслив він.

Відповідно до ст. 45, 48 Регламенту Верховної Ради України, в разі порушення процедури голосування при прийнятті актів Верховної Ради, будь-який народний депутат може подати з цього приводу заяву, і голова парламенту не має права після подачі цієї заяви підписувати відповідний акт та повинен поставити цю заяву і проект постанови щодо скасування результатів голосування на голосування у сесійній залі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України