Мер Праги запропонував замінити новорічний феєрверк тихим шоу з дрона

Увечері 1 січня на празькому пагорбі Летна відбувся традиційний новорічний феєрверк, організований мерією. Він обійшовся міській скарбниці в 1,7 млн крон. Новий заходів чеської столиці Зденек Гржиб визнав такі витрати зайвими і взагалі запропонував з наступного року перейти на більш тихий формат шоу. Про це він заявив в інтерв’ю Чеському радіо».

За цілорічний заборона аматорської піротехніки і відмова від великих професійних феєрверків регулярно виступають орнітологи і самі городяни. Вибухи петард лякають диких птахів і домашніх вихованців, що нерідко призводить до їх загибелі. Згідно з чинним в Празі постанови, запускати побутову піротехніку дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях. Всі вони розташовані за межами історичного центру. Виняток зроблено тільки для двох днів у році – 31 грудня і 1 січня.

За словами мера, заборона піротехніки в Новий рік обмежить права багатьох жителів. Разом з тим він не виключив, що окремі райони в майбутньому отримають право самостійно вирішувати в яких місцях дозволяти або забороняти феєрверки.

Одночасно Гржиб запропонував відмовитися від міського салюту на користь світлового шоу з використанням дронів. Такі святкування безшумні і відносно дешеві. Крім того, вони не завдають шкоди навколишньому середовищу (немає порохових газів і відходів від відстреленими петард).

«Якою б ви хотіли новорічний феєрверк? Останній готували ще попередні влади, а наступний будемо організовувати вже ми. З точки зору вартості, навколишнього середовища та тварин, ми б вважали за краще так званий тихий феєрверк, який виробляє помітно менше шуму. Ми також розглядаємо і більш радикальний варіант – шоу з світяться дрона. Це теж дуже красиве видовище», – написав на своїй сторінці в Facebook.

Разом з тим експерти скептично поставилися до ідеї з тихим феєрверком. Він призначений для невеликого числа глядачів і ідеально підходить для весіль чи інших локальних свят. З великих ж відстаней його буде погано видно. Головна особливість тихих феєрверків полягає у відсутності або малому числі розриваються в повітрі петард.

Світлові шоу з дрона останнім часом стають все більш популярні в США і Азії:

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh