Китай став першою країною, яка здійснила успішну посадку космічного апарату на зворотному боці Місяця

Згідно інформації, що надійшла від китайських засобів масової інформації, 3 січня 2019 року о 10:26 за місцевим часом Китай став першою в світі країною, якій вдалося здійснити успішну посадку космічного апарату на зворотному боці Місяця. Китайський автоматичний спусковий модуль, який несе у своєму відсіку місяцехід, був запущений в космос на початку грудня минулого року. А зараз вони вже знаходяться в межах одного з кратерів, розташованого на зворотному боці Місяця, сторони, яка завжди відвернута від Землі.
Посадка спускного модуля і місяцеходу є частиною китайської місії chang’e-4, однієї із серії запланованих місій, мета яких полягає у дослідженнях місячної поверхні. Китаю вже вдалося в минулому здійснити посадку модуля і місяцехода на Місяць, що зробило Китай третьою країною в світі, яка зуміла “доторкнутися” до місячної поверхні. Але модуль місії chang’e-3, як і всі космічні апарати до останнього часу, здійснив посадку на боці Місяця, який завжди зверненій у бік Землі.

Як вже згадувалося вище, нікому ще не вдавалося здійснити посадку на зворотному боці Місяця. Основною перешкодою цьому служили труднощі із забезпеченням радіозв’язку між Землею і автоматичним космічним апаратом, які перебували поза межами прямої видимості. Але Китай підготувався до цього, запустивши в травні минулого року місячний орбітальний апарат, який виступив в якості релейної станції, що забезпечує постійний зв’язок Землі з апаратами місії chang’e-4.

Зараз апарат місії chang’e-4 вже зробив і передав на Землю перші знімки місячної поверхні, які не відрізняються високою якістю. Але незабаром будуть зроблені і передані детальні і високоякісні знімки околиць місця посадки, розташованого всередині басейну Південний полюс-Ейткен (South Pole-Aitken basin), найбільшого з відомих місячних кратерів, який, як неважко здогадатися, знаходиться в районі місячного Південного полюса. Цей кратер, шириною близько 2 500 кілометрів, на думку вчених, є наслідком зіткнення Місяця з величезним астероїдом, яке відбулося мільярди років тому. І з’ясування більш точного віку цього утворення допоможе вченим скласти і уточнити уявлення про те, на що була схожа в ті часи Сонячна система.

Цілком ймовірно, що апаратам місії chang’e-4 не вдасться точно з’ясувати вік басейну Південний полюс-Ейткен, але їх численні наукові інструменти в будь-якому випадку дадуть вченим масу інформації про цю загадкову частини поверхні Місяця. Місяцехід, який скоро буде випущений на поверхню, збере дані про склад і структурі місячних гірських порід в тій місцевості. Обладнання спускного модуля “зосередиться” переважно на небесах, збираючи додаткові дані для астрономів, цьому певною мірою сприяє унікальне положення апарата на зворотному боці Місяця. Адже в нічний час Місяць закриває модуль і від Сонця, і від радіосигналів земного походження, що дозволить модулю зробити чіткі знімки, в тому числі і в радіодіапазоні, деяких зірок.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh