Українці в Чехії

Мер Праги підтримав ідею заборонити кінні вози в місті

Мерія Праги може заборонити використання у центрі міста кінних возів. Відповідну ініціативу восени на обговорення міської ради винесе член правлячої коаліції Їржі Поспішил.

За його словами, використання возів на жвавих міських вулицях на догоду туризму неетично і межує із знущанням над тваринами. Коні відчувають сильний стрес від шуму машин і великого скупчення людей. Крім того, їм доводиться дихати вихлопними газами і годинами стояти під палючим сонцем в очікуванні клієнтів, як це відбувається, наприклад, на Староместскій площі.

Крім того, самі пражани скаржаться на забруднення вулиць гноєм і неприємний запах, а автомобілісти – на труднощі на дорогах, які створюють вози.

Адміністрація Праги 1 заявила, що готова обговорювати дану ініціативу, оскільки «центр міста повинен пропонувати туристами такі можливості, які не знижували б комфорт місцевих жителів».

У свою чергу глава Праги 7 Ян Чижинский сказав, що якщо експерти визнають, що використання коней в центрі міста завдає їм шкоди і призводить до страждань, то мерія однозначно повинна втрутитися і почати регулювати цей бізнес.

Мер Праги Зденек Гржиб і піратська партія, членом якої він є, ініціативи висловили однозначну підтримку.

Навіть якщо заборона буде прийнята, поки неясно, коли вона вступить в силу. Поспішил побоюється, що якщо діяти швидко, то підприємці можуть продати непотрібними коней на бійню. Тому він розглядає варіант плавного заборони, коли нинішнім коням дозволять «доопрацювати», а нових тварин їм на зміну брати буде вже не можна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України