Уявіть собі на хвильку, що ви живете у світі, де зовсім немає кави. Прокинувшись зранку, ви не маєте можливості скуштувати улюблений напій, а мусите прокидатись лише за допомогою власних сил. Також ви не можете ковтнути каву під час нічної зміни, коли потрібно не спати… Жахливо, правда?
На щастя, це не так. Ви можете за вигідною ціною замовити мелену каву на сайті або банально купити в магазині, щоб насолоджуватися улюбленим смаком і ароматом протягом дня. Щоправда, у багатьох виникає запитання: купити мелену каву чи зернову? Чи правда, що в меленої органолептичні властивості значно гірші?
Переваги і недоліки меленої кави
Звісно, мелена кава зручніша, якщо немає бажання витрачати багато часу на подрібнення зерен. Вона справляється з основним призначенням – допомагає відчути бадьорість і гарний настрій принаймні на годину. Завдяки тому, що виробник сам подбав про помел зерен, ви можете поспати на кілька хвилин довше.
У той же час мелена кава позбавляє вас гнучкості в методах приготування, адже вид помелу зазвичай “прив’язується” до певного виду техніки або до заварювання в турці чи філіжанці. Справа в тому, що розмір фракцій впливає на екстракцію (по-простому – на швидкість заварювання), а також на роботу кавоварочних приладів.
Також не можна сперечатися з тим, що мелена кава видихається дещо швидше, ніж зернова. Особливо якщо врахувати звичку багатьох українців надовго залишати упаковку відкритою. Якщо ж щільно закривати пакет, термін придатності продукту значно збільшується.
Факти, які вам допоможуть
Мелена кава підходить для тих, хто живе у скаженому ритмі життя і воліє економити час за рахунок несуттєвих справ. Але що варто врахувати:
- Мелений продукт, якщо його купувати у неперевіреного (сумнівного) виробника, простіше розбавити. Приміром, цільні зерна арабіки і робусти можна розрізнити, а як розпізнати домішки дешевшого виду кави в подрібненому вигляді? Як побачити добавки цикорію та інших “дарунків природи”?
- Обираючи мелену каву, потрібно одразу врахувати найбільш зручний для вас метод заварювання. Тонкий помел підходить для турки й кавоварок з фільтрами. Середній (універсальний) – чудовий варіант для стандартних кавомашин. Грубий вид подрібнення – для френчпресу й поршневої кавоварки. Якщо цього не врахувати, деколи можна пошкодити техніку, а ще частіше ви отримаєте недозаварений напій.
- Чим крупніше фракції молотих зерен, тим довше потрібно готувати напій.
- Мелену каву можна купувати в того виробника, якому ви довіряєте. У надійної компанії немає хитрощів, за допомогою яких вони вводять покупця в оману.
Упаковка
Мабуть, ви розумієте, що будь-яка упаковка для кави має бути герметичною й неушкодженою. Але є ще пара нюансів. По-перше, вона має бути вакуумною, тобто щоб навіть усередині не було кисню. В іншому випадку продукт швидко втратить свій цінний аромат. По-друге, не варто вибирати дуже дорогу упаковку (приміром, металеву), адже так ви багато переплачуєте. Ліпше після відкриття пачки власноруч пересипати мелений порошок у скляну банку або темну тару. Але стережіться, щоб там не було сторонніх запахів, бо кава їх швидко вбирає.
Таким чином, мелена кава має свої переваги, особливо якщо враховувати поради щодо її застосування і зберігання.