Новини з Австрії

В Австрії подано позов до Конституційного суду на мера Відня за скорочення терміну дії ПЛР-тестів

В даний час в Австрії нараховується 27 965 активних випадків коронавіруса (п’ятниця). Кількість хворих на 100 000 населення -144,1. Видужали 715 246. У лікарнях перебуває 855 осіб, 221 з них – в палатах інтенсивної допомоги. Число смертей від коронавіруса склало 10 843. Вакциновано 5 775 558 осіб (64,65% загальної кількості населення). 61,15% вже має повний захист.

Пандемія коронавіруса сильно обтяжує фінанси федеральних земель

Землі витратили майже два мільярди євро на такі заходи, як тести, захисне обладнання, перевірки і т.д. За словами губернатора Гюнтера Платтера є чіткий регламент, за яким федеральний уряд повинен нести витрати по пандемії. В цілому землі витратили близько 1,9 млрд євро на антікоронавірусні заходи. Крім того, з федеральним урядом узгоджений інвестиційний пакет на суму понад 500 мільйонів євро. Але що необхідно, так це «швидка і небюрократичних виплата», – зажадав Платтер.

Другий позов на урядові заходи щодо коронавіруса поданий до Конституційного суду (VfGH) в п’ятницю

На цей раз відповідач бургомістр Відня Міхаель Людвіг. За словами заявників, його особливий підхід зі скороченням терміну дії ПЛР-тестів, згідно з яким вони діють не 72, а 48 годин, порушує принцип рівного ставлення. Крім того, Людвіг скасував федеральний закон.

«Він не володіє цією компетенцією», – переконаний адвокат Хельварт.

Рішення федерального міністра охорони здоров’я мають пріоритет згідно з постановою, заснованому на Законі про заходи щодо боротьби з Covid-19. Його колега Шєєр вторить: «Ця процедура являє собою серйозне і довільне втручання в права людини, яке не відповідає закону». Як повідомляється, Шеєр і Хёллварт оголосили про подальші скаргах в VfGH в найближчому майбутньому.

За даними Агентства з охорони здоров’я і безпеки харчових продуктів (AGES), 7-денна захворюваність, тобто кількість нових випадків зараження коронавірусів за останні сім днів на 100 000 жителів, становить 144,1. Це число найбільше у Верхній Австрії (202,9), Зальцбурзі (165,9) та Відні (154,8). Найнижчий показник в Форарльберг (69,4) і Тіролі (94,9).

Фото: © REUTERS / Leonhard Foeger

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України