Медики Євромайдану: “Тут створено ідеальну систему охорони здоров’я”

Тут не беруть хабарів і не вимагають приходити з власним бинтом. Медики-волонтери організували на Майдані систему охорони здоров’я, яку не знайти у державних лікарнях.

Роман вже другий місяць чергує на Євромайдані
Зранку на парах, вночі та на вихідних – на Майдані на чергуванні у наметі, де надають першу невідкладну медичну допомогу активістам.

Студент – другокурсник Національного медичного університету імені Богомольця, вісімнадцятирічний Роман вже другий місяць живе за таким графіком. Каже, що втомився через недоспані ночі, сесію та мороз. Але кидати почату справу хлопець не збирається. Він асистує лікареві, який приймає хворих у наметі посеред Майдану, перев’язує поранених, чергує на вулиці Грушевського разом з колегами-медиками. “За цей час довелося надавати допомогу людям з критично високою температурою, страшним гіпертонічним кризом, з серйозними пораненнями.

Але це ще більше мене переконало в тому, що я обрав правильну і потрібну професію. Це колосальний досвід”, – каже він.
Хлопець певен, що нині українським студентам-медикам в університетах бракує практики, а через корупцію медичні навчальні заклади перетворилися в установи зі штампування дипломів. “Я прийшов на Майдан, аби навчитися своїй професії та за покликом серця щось змінити у системі і в країні», – додає він.
Система на ентузіазмі

Починаючи ще 30 листопада, після силового розгону Євромайдану, лікарі-волонтери відразу створили цілодобову диспетчерську службу. Туди стікається інформація про тих, хто потребує медичної допомоги на Майдані. Ініціатором та натхненником цього виступила Ольга Богомолець – правнучка академіка Олександра Богомольця, на честь якого названо Національний медичний університет у Києві.

Шпиталь в коридорі Будинку профспілок
Відтак вона разом з колегами організувала медичний штаб у Будинку профспілок та створила сторінку у Facebook, де публікується інформація про потреби медиків для лікування поранених та хворих на Майдані. Окрім цього були сформовані мобільні групи з медиків та фельдшерів, які цілодобово чергують в центрі київських протестів. А ще організовано госпіталь, де навіть оперували постраждалих протестувальників з вулиці Грушевського, розповіла DW координатор таких мобільних груп Ганна Стецько. Також створена система наметів медичної допомоги протестувальникам, де приймають професійні лікарі. Прийом ведуть і психологи.
“Ми тут потрібніші”

Абсолютно всі медпрацівники працюють на Майдані на добровільній основі, наголошує Стецько. Саме тому, на її думку, ці люди у білих халатах так віддано надають допомогу всім, хто її потребує. “Це унікально, те, що зараз тут у творилося на Майдані. Люди отримують кваліфіковану допомогу абсолютно безкоштовно. Не потрібно платити лікареві хабара… У мене чоловік на Майдані попросив специфічні ліки. Піднявся весь медичний штаб і просто їх приніс. Безкоштовно, розумієте?”, – ділиться враженням Дмитро, який зі своїм другом працюють у мобільній медичній бригаді. Чоловіки приїхали на Майдан з Миколаївської області.

Волонтери з Миколаївщини
Самі за професією рятівники на водних об’єктах і достеменно знають, як надавати першу медичну допомогу. Тому не вагаючись записалися у добровольці медичної служби і вже два тижні чергують на Майдані. “Розказують, що південь не протестує. Це не правда. Нас всі вдома підтримують. Ми сюди приїхали, аби ось така медицина була у нас всюди в кожному місті та селі, а не тільки на Майдані. Ми цього заслуговуємо і доб’ємося”, – вірить рятувальник Дмитро і додому поки не збирається. “Ми на Майдані більше потрібні”, – пояснює він.

З вірою у зміни
Ліки, медобладнання, інструменти у медичний штаб Майдану приносять прості люди, передають організації у вигляді благодійної допомоги. “Ми ватою вже можемо забезпечити сусідні країни. Зараз ми вже забезпечили необхідний запас всього необхідного”, – пояснює координатор медичного штабу Людмила Безверхня. Вона наголошує, що всі ліки ретельно сортують професійні фармацевти, розкладають по поличках і видають за потреби лікарям та мобільним бригадам. “Це все зроблено руками волонтерів та тими, хто хоче щось змінити в країні”, – каже жінка. Вона вірить, що досвід зі створення соціально справедливої системи охорони здоров’я ці люди зможуть перенести далі на всю країну.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh