Лікарі спростували міфи про продукти, що підвищують рівень цукру, а також дали поради щодо збереження оптимального рівня цукру в крові.
Медики розкрили 8 способів для утримання безпечного рівня цукру. На їх думку, головним помилкою діабетиків є повна відмова від їжі, що містить вуглеводи – лікарі впевнені, що їх вживати просто необхідно, правда, є такі продукти необхідно дрібно протягом дня. Жири також займають вагоме значення в житті людини, зокрема, що страждає цукровим діабет. Жир, білок і вуглеводи повинні бути присутнім при кожному прийомі їжі, але краще всього робити акцент саме на складних вуглеводах і мононенасичених жирів. При такій комбінації людина відчуває ситість протягом всього дня.
Голод вранці – не кращий метод для стримування зростання рівня цукру. Краще всього підійдуть білки з вуглеводами – сніданок при цьому повинен бути ситним, оскільки людині, хвора на діабет владі значною «зриватися» на «заборонені» продукти.
Бобові і спеції, на думку медиків, можуть збільшити кількість корисних бактерій в кишечнику, а також зменшують опірність організму до інсуліну. Спеції володіють таким же ефектом, тому їх вживати настійно рекомендується.
Фрукти, всупереч страхам діабетиків, їсти можна. Незважаючи на вуглеводи, що містяться в них, вони здатні привести в норму підвищений цукор у крові. Але дуже важливо розуміти, що кількість таких вуглеводів в продукті не повинна перевищувати грамів – це може бути або яблуко, або жменя ягід.
Монодієти, на думку фахівців, можуть тільки нашкодити організму діабетика. Організм, всупереч очікуванням, відчуває своєрідний «голод», тому він з часом слабшає, і цукор, замість того, щоб знижуватися, починає зростати. Тому в даному випадку головним ключем успіху є дотримання балансу і почуття міри.