Авторські статті

Майже кожна четверта дитина в Російській Федерації знаходиться за межею бідності

Дану інформацію повідомив  Pavlo Khryshchanovych з посиланням на Росстат. Так, той самий, главу якого, за «не правильну статистику” звільнив В.Путін і призначив нового (Павло Малков), який старанно служить господареві. Ну, в тому сенсі – уявляєте, які РЕАЛЬНІ масштаби бідності в РФ?

У 2018 році 23% російських дітей до 18 років жили в сім’ях з рівнем доходу нижче прожиткового мінімуму, виходить з даних Росстата. Рівень бідності серед дітей майже в два рази перевищує загальноросійський: всього за підсумками 2018 роки за межею бідності проживало 18,4 мільйона росіян, або 12,6% населення.

Що цікаво, щоб не давати свіжі дані (а вони – ще страшніше), вони публікують дані за 2018 рік. 🙂 А що, це ж російська статистика! Хто не в темі, сприймає все поверхнево-оптимістично, без коментарів. Або зовсім не цікавиться цією нудьгою. Рівень дитячої бідності в Росії: така статистика публікується з затримкою в два роки. Росстат використовує концепцію абсолютної бідності і порівнює доходи населення з прожитковим мінімумом. У 2018 році він становив 10 287 рублів, в 2019 році – 10 890 рублів.

За даними того ж Росстату, в гіршому становищі перебувають багатодітні сім’ї (49,4% дітей живе за межею бідності). Рівня 40,6% досягла частка дітей, які проживають в малозабезпечених сільських сім’ях.

З даних слід, що рівень дитячої бідності в річному вираженні різко виріс в 2015 році (# Кримнаш) і склав 27,4% проти 20,7% в 2014 році.

Експерти інституту соціальної політики НДУ ВШЕ з’ясували, що пандемія коронавируса і пов’язаний з нею криза призвели до ще більшого зростання бідності серед всіх сімей. В середньому частка бідних серед населення збільшилася з 12,5% до 20%, частка бідності в сім’ях з дітьми (21-26% до пандемії) в умовах кризи збільшилася до 31-35%. Державні виплати змогли компенсувати лише невелику частину втрачених доходів, але не дозволяють повернутися до докризового рівня життя, говориться в доповіді.

А головне, що витрати на військові авантюри, зовнішню агресію і продовження “списання боргів” бізнесу друзів Путіна (читай – його бізнесу та боргів) перед країною, триває!

P.S. За даними все того ж Росстата, в другому кварталі 2020 року реальна зарплата офіційних працівників зросла на 1% і склала 32 854 руб (444 $). “Брудними”. Відніміть 13% і можливі доп. збори. У громадян, які працюють без договорів, зарплата знизилася на 4,2%. Реальні наявні доходи росіян впали на 8%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України