Авторські статті

Італійський журналіст готує книжку про Україну – «Українська абетка»

Італійський журналіст вирішив написати книжку через необ’єктивне висвітлення в Італії подій в Україні

Журналіст і письменник Массиміліано Ді Паскуале пише вже другу книжку про Україну – «Українська абетка». Стимулом взятися за перо стало необ’єктивне висвітлення конфлікту в Україні італійськими ЗМІ.Італійський журналіст вирішив написати книжку через необ’єктивне висвітлення в Італії подій в Україні

Про це він розповів в інтерв’ю Громадському.

Серйозні зміни в італійських ЗМІ сталися після окупації Криму Росією

«Коли почався Майдан, деякі медіа ще намагалися розібратися, що насправді відбувається. Мене, приміром, запрошували на ефір головного новинного каналу Італії — RaiNews 24 — розповісти про історичні витоки кризи. Це були найгарячіші дні Майдану, 21-22 лютого. Після анексії Криму мене більше не запрошували, хоча раніше я майже щодня давав інтерв’ю для телебачення чи радіо…Думаю, тому, що відбулася міжнародна ескалація, і Росія стала частиною конфлікту. Більшість італійських медіа з тих пір почали подавати російську версію подій. Це сталося з двох причин. По-перше, через банальне незнання теми та переконання, що Україна завжди була частиною Росії. По-друге, медіа свідомо вирішили висвітлювали події у прихильній до Росії тональності», – зазначив журналіст.

У 2012 він видав книжку «Україна — земля на межі», яка мала певний успіх в Італії. «Це була збірка есеїв — подорожніх нотаток про різні куточки України. Я розповідав історію різних міст і визначних людей, які там народилися. Для Італії подібний формат розповіді про Україну був абсолютно новим», – сказав Массиміліано Ді Паскуале.

Наступна книжка журналіста називатиметься «Українська абетка».

«Мені захотілося розповісти про історію та невідомі більшості італійців факти. В Італії переважає російське бачення України, і навіть люди, які хотіли б дізнатися більше, не мають доступу до джерел інформації. Я працюю над проектом уже три роки. Від «А» до «Z» розкриваю різні теми, які допомагають краще зрозуміти Україну, її історію, літературу, геополітику тощо. У книзі є розділ про Мазепу, про демонізованого московською пропагандою Бандеру, про Тараса Шевченка», – зазначив журналіст.

За його словами, окремий розділ книги буде присвячений дезінформації: «Адже конфлікт в Україні виявив кричущі методи маніпуляцій, які використовує Москва, щоб очорнити Київ і представити викривлену версію подій».

Італійський журналіст вважає свою книжку дуже актуальною

«Це надзвичайно важлива для Італії праця, яка дуже на часі. Мене дивує, чому жоден італійський науковець за останні роки не написав книжки про Україну. Як журналіст, я взяв на себе цю місію. Під час подорожі Україною я зробив кілька інтерв’ю, які ввійдуть до книжки — зокрема, з екс-президентом Віктором Ющенком, з яким ми розмовляли 4 години», – розказав Массиміліано Ді Паскуале.

Найімовірніше книжка «Українська абетка» з’явиться на початку нового року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України