У Повітряних Силах 5 квітня 2021 року завершилось двостороннє командно-штабне навчання, у якому 96 бригада зенітних ракетних військ протистояла нападу 831 бригади тактичної авіації
Усе відбувалось в умовах, наближених до бойових, із максимальним залученням особового складу та військової техніки. Було окреслено умовну лінію розмежування сторін, заздалегідь визначений чіткий замисел навчань щодо проведення наступальних дій однією стороною та спроможність дати відсіч іншою.
Рішення на бойові дії приймали особисто командири та штаби бригад. А слідкували за усім дійством посередники з вищих штабів та… об’єктивний контроль.
Завдання винищувачів типове – прорвати ППО противника та завдати повітряних ударів по умовних об’єктах. Відповідно завдання ЗРВ – вийти в нові позиційні райони, облаштувати приховані позиції і… не допустити прориву, захопити цілі й умовно знищити їх.
Таким чином протягом трьох діб авіація, зенітні ракетні, радіотехнічні війська, розвідка, РЕБ та інші підрозділи забезпечення вправлялись у веденні бойових дій на території кількох областей України.
Хто переміг у цій безкомпромісній боротьбі в командуванні підготовки Командування Повітряних Сил, зрозуміло, не розкажуть, втім усі завдання, за висновками посередників та керівництва навчань, виконані у повному обсязі.
Такі тренування підрозділів та частин Повітряних Сил проводяться далеко не вперше, змінюється лише їх формат. Спільні, двосторонні, командно-штабні навчання є підготовчими етапами до стратегічних навчань Збройних Сил України, які проводяться наприкінці кожного навчального року.