Агентство з лікарських засобів ЄС (EMA) визнало зв’язок AstraZeneca з тромбоутворенням

Представник Агентства з лікарських засобів ЄС (EMA) визнав зв’язок між вакцинацією AstraZeneca і виникненням тромбів у деяких вакцинованих людей

Вакцина від коронавіруса британсько-шведської компанії AstraZeneca дійсно може провокувати утворення тромбів, завив глава департаменту з питань загроз здоров’ю і стратегії вакцинації Агентства лікарських засобів ЄС (EMA) Марко Кавалери.

«Зараз ми можемо сказати, що очевидно існує зв’язок з цією вакциною. Ми поки не знаємо, що саме викликає таку реакцію. Найближчим часом ми офіційно оголосимо про існування такого зв’язку, але нам ще належить зрозуміти, як це відбувається », – сказав глава відділу вакцинації EMA Марко Кавалери.

Офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер повідомив, що вони очікують офіційну заяву EMA про зв’язок між вакциною AstraZeneca і випадками тромбозу у тих, хто вакцинувався даним препаратом. Засідання комітету з безпеки ліків відбудеться на цьому тижні. Європейський регулятор проводить розслідування інцидентів, але поки вважає за можливе продовжувати вакцинацію. На даний момент EMA рекомендує вакцину Astrazeneca як безпечну і підкреслює, що переваги вакцини явно переважують будь-які можливі негативні наслідки

До сих пір EMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну і вказувало на відсутність доказів зв’язку між вакциною і тромбами. Однак кілька країн ЄС, включаючи Німеччину, обмежили використання вакцини. У Німеччині люди у віці до 60 років більше не вакцинуються AstraZeneca. Британське агентство з лікарських засобів MHRA повідомило, що після більш ніж 18 мільйонів щеплень AstraZeneca по всій країні відбулося 30 випадків тромбозу. Семеро з постраждалих померли.

Національний комітет по вакцинації Австрії прийняв рішення продовжувати вакцинацію AstraZeneca. Канцлер Себастьян Курц заявив про свою впевненість у вакцинації AstraZeneca. «Оскільки в Австрії є багато людей, які стурбовані, я зроблю щеплення AstraZeneca, щоб показати, що довіряю цій вакцині».

Тим часом виробник AstraZeneca оголосив про зміну назви на Vaxzevria на тлі повідомлень про виявлення тромбів у тих, хто отримали вакцину.

По матеріалам: https://www.gmx.at/

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh