Здоров'я

Агентство з лікарських засобів ЄС (EMA) визнало зв’язок AstraZeneca з тромбоутворенням

Представник Агентства з лікарських засобів ЄС (EMA) визнав зв’язок між вакцинацією AstraZeneca і виникненням тромбів у деяких вакцинованих людей

Вакцина від коронавіруса британсько-шведської компанії AstraZeneca дійсно може провокувати утворення тромбів, завив глава департаменту з питань загроз здоров’ю і стратегії вакцинації Агентства лікарських засобів ЄС (EMA) Марко Кавалери.

«Зараз ми можемо сказати, що очевидно існує зв’язок з цією вакциною. Ми поки не знаємо, що саме викликає таку реакцію. Найближчим часом ми офіційно оголосимо про існування такого зв’язку, але нам ще належить зрозуміти, як це відбувається », – сказав глава відділу вакцинації EMA Марко Кавалери.

Офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер повідомив, що вони очікують офіційну заяву EMA про зв’язок між вакциною AstraZeneca і випадками тромбозу у тих, хто вакцинувався даним препаратом. Засідання комітету з безпеки ліків відбудеться на цьому тижні. Європейський регулятор проводить розслідування інцидентів, але поки вважає за можливе продовжувати вакцинацію. На даний момент EMA рекомендує вакцину Astrazeneca як безпечну і підкреслює, що переваги вакцини явно переважують будь-які можливі негативні наслідки

До сих пір EMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну і вказувало на відсутність доказів зв’язку між вакциною і тромбами. Однак кілька країн ЄС, включаючи Німеччину, обмежили використання вакцини. У Німеччині люди у віці до 60 років більше не вакцинуються AstraZeneca. Британське агентство з лікарських засобів MHRA повідомило, що після більш ніж 18 мільйонів щеплень AstraZeneca по всій країні відбулося 30 випадків тромбозу. Семеро з постраждалих померли.

Національний комітет по вакцинації Австрії прийняв рішення продовжувати вакцинацію AstraZeneca. Канцлер Себастьян Курц заявив про свою впевненість у вакцинації AstraZeneca. «Оскільки в Австрії є багато людей, які стурбовані, я зроблю щеплення AstraZeneca, щоб показати, що довіряю цій вакцині».

Тим часом виробник AstraZeneca оголосив про зміну назви на Vaxzevria на тлі повідомлень про виявлення тромбів у тих, хто отримали вакцину.

По матеріалам: https://www.gmx.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України