Новини з Австрії

У Відні провели масштабну поліцейську операцію: була отримана погроза замінування шкіл

Хоч би хто стояв за терористичною загрозою від імені ІД, отриманої в середу в семи школах Відня, він викликав серйозну поліцейську тривогу, внаслідок якої було евакуйовано тисячі учнів.

Все почалося з електронного листа від «терористичного угрупування Корлеоне», в якому повідомлялося, що 10 листопада буде проведено «чистку» віденських шкіл. Вибухівка захована в будівлях. «Ви всі помрете, невірні окупанти». Навіть якщо рядки та ім’я ймовірних терористів-ісламістів більше схожі на фарс (Корлеоне — це ім’я мафіозної сім’ї в «Хрещеному батькові»), або на партизанську акцію політичних екстремістів, яку задумали лише як театральну акцію.

Однак Управління захисту Конституції дуже серйозно поставилося до цього питання. Протягом кількох хвилин численні поліцейські прибули до семи постраждалих шкіл. За погодженням з управлінням освіти учні та викладачів вивели із будівель шкіл.

Як пізніше повідомив батькам директор початкової школи у Хернальсі, загроза про вибух надійшла до електронної поштової скриньки школи рано-вранці – тоді він «повідомив поліцію, яка наказала евакуювати школу. Таким чином, евакуація могла бути завершена приблизно через 1 годину. Джерела небезпеки виявлено не було».

До інших постраждалих шкіл, керівництво яких діяло швидко і професійно аналогічним чином, проконсультувавшись з управлінням освіти та владою, увійшли професійно-технічне училище торгівлі та туризму на Хюттельдорфер-штрассе в 15-му окрузі та професійно-технічне училище Ганса Мандла в Мейдлінгу.

Крім співробітників Управління захисту Конституції, в операції взяли участь фахівці з вибухових речовин (SKO), службові собаки та інші поліцейські сили. До полудня огляд будинків було завершено. До п’ятниці – кінця терористичної загрози – ймовірно, буде проводитися безліч таємних операцій із захисту учнів. Проте найголовніше – знайти винуватця чи виконавців дій, що викликають заворушення. Повідомляється, що відправник або відправники відправили загрозу з підробленого облікового запису під ніком Lucy Lucy від постачальника безкоштовної електронної пошти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України