Авторські статті

Марш на честь 105-ї річниці з дня народження Степана Бандери в Києві зібрав рекордну кількість учасників

1 січня 2014 року українські націоналісти увосьме пройшли традиційним смолоскипним маршем центральними вулицями Києва з нагоди 105-ї річниці від дня народження Степана Бандери. Цьогоріч участь у заході взяла рекордна кількість учасників. Вшанувати Провідника української нації, лідера національно-визвольних змагань ХХ століття зібралося понад двадцять тисяч активістів.


Українці пройшли зі смолоскипами, квітами, а також з червоно-чорними, синьо-жовтими прапорами та партійними стягами ВО “Свобода”. Учасники заходу скандували: “Бандера – наш герой!”, “Україна – понад усе!”, “Бандера прийде – порядок наведе!”, “Слава Україні! – Героям слава!”. Рух колони від Майдану Незалежности через Софійську, Михайлівську та Бессарабську площі до будівлі Київської міськради тривав понад годину.

“Наша традиційна акція з відзначення уродин Степана Бандери збирає в Києві щораз більше людей. Сьогодні центром української столиці на честь Провідника української нації вийшло десятки тисяч людей! Це свідчить про безперервний наступ ідей українського націоналізму та його поширення на теренах центру та сходу України!” – зазначив народний депутат-свободівець Андрій Іллєнко.

По завершенні маршу на сходах будівлі Київради відбувся мітинг, якому передувало богослужіння, що відправили священики традиційних українських конфесій. На початку мітингу перед учасниками акції виступив народний депутат України від ВО “Батьківщина”, очільник партії “За Україну” В’ячеслав Кириленко, а також Голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок.

Лідер українських націоналістів Олег Тягнибок звернувся до присутніх словами: “Брати і сестри українці, бандерівці. Адже, що може бути більшою відзнакою для українця, ніж горде ім’я “бандерівець”?!

“Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний”, – ці слова належать Степанові Бандері.

Життя Бандери має бути дороговказом до боротьби за справедливу Україну. Бандера і ті, хто був поруч із ним, вояки УПА, захищали свою землю і боролися за те, аби ми жили в українській державі. Це наша земля, де ми маємо за прикладом українських героїв побудувати українську за змістом державу. Можливо, й цього Майдану саме такого українського за духом не було б, якби не Бандера, якби не УПА, якби не ті, хто своїми діями, гаслами, своїм чином давали нам духу до боротьби за Україну.

Степан Бандера довів, що він міг жертвувати найціннішим у боротьбі за національну незалежність, честь і гідність. А вороги й українофоби нехай біснуються, що ми вшановуємо його велику постать. Ми пишаємося тим, що нас називають бандерівцями та націоналістами. Бандерівці – це ті, хто готові жертвувати своїм життям за майбутнє наших дітей. Ми знаємо правдиву історію, ми знаємо, як і за що боролися упівці, бандерівці. Ми гордимося тим, що прізвищем Бандери називали цілу націю. Нехай той, хто критикує Бандеру та його побратимів, хоча би щось зробить, аби досягти його рівня.

Варто наголосити, що Бандера також був сильним політиком. Як політик Бандера міг брати на себе відповідальність, чого нині дуже бракує українським політикам. Провідник української нації брав на себе відповідальність, аби вести людей у боротьбі за світлі ідеали.

Ми, сучасники, повинні брати приклад і жити за тими ідеалами, як нас вчив Степан Бандера. Якою би не була влада, як би вона нам не заважала, як би вона нас не боялася – ми все одно будемо щороку вшановувати наших провідників. І Бандерівське гасло “Слава Україні!” лунатиме по всій Україні!”

Також на мітингу виступили народні депутати-свободівці Ігор Мірошниченко, Андрій Міщенко, Михайло Головко, член комітету Київської міської організації ВО “Свобода” Євген Карась, голова Конгресу Українських націоналістів Степан Барцюн та представник українського козацтва.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України