В Марокко тривають переслідування християн

Християн також переслідують у Марокко – країні, яку часто відвідують туристи. Відвідувачі з-за кордону не відчувають незручностей, адже тут є церкви, побудовані спеціально для них та для іноземців, які тут працюють. Однак корінним мешканцям категорично заборонено їх використовувати. Їм загрожує арешт навіть за вхід до одного з храмів.

У найгіршому становищі перебувають мусульмани, які навернулися у християнство. «Деяких людей заарештовують три рази на тиждень. У поліцейському відділенні їх переконують повернутися до ісламу та залякують, коли вони відмовляються», – пояснює Джавад Елхаміді, голова марокканської Асоціації релігійних прав і свобод.

Місцеве законодавство говорить, що всі марокканці є мусульманами, тому кожен, хто навертається у християнство, повинен враховувати обмеження цивільних прав. Однак справжні проблеми виникають, коли християн-неофітів звинувачують у богохульстві. Потім їх затримують на довші періоди і буває, що вони стають жертвами насильства.

Правозахисник зізнається, що поліція також погрожує арештовувати жінок/чоловіків затриманих та їхніх дітей. Він розповідає історію Мохамеда Аль-Могана, мусульманина, який навернувся у християнство з міста Ель-Хаджеб. Коли його роботодавець дізнався про його навернення, то приклав йому пістолет до скроні та погрожував смертю. Мохамед повідомив у поліцію, там йому сказали нікому не розповідати про навернення і погрожували його сім’ї. За пів року, після чергової сварки з роботодавцем, його заарештували та засудили до шести місяців ув’язнення. Допитували його дружину та дітей.

Оскільки Марокко є туристичною країною, де працює багато іноземців, влада намагається уможливити їм сповідувати свою релігію. «Отже, є дві християнські громади: легальна, тобто іноземці, які живуть тут, і нелегальна – марокканці, які навернулися в християнство з ісламу і зустрічаються для молитви у приватних будинках, боячись переслідування», – пояснює Джавад Елхаміді. Їх не хочуть бачити в церквах, оскільки священника, який приймає марокканців, можуть звинуватити в прозелітизмі, що в цій країні є злочином, за який можна позбавити волі на строк до трьох років.

За оцінками, приблизно 30 тис. іноземців, які постійно проживають у Марокко, – католики, а понад 10 тис. – протестанти. Кількість корінних марокканських християн не перевищує 8 тис.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh