Авторські статтіПодорожіФотогалерея

Маловідомий Вашингтон. Фото

Малоизвестный Вашингтон

Вашингтон не вразить великою кількістю хмарочосів, як Нью-Йорк або Чикаго, це «одноповерхова» Америка. Натомість запропонує вам масу безкоштовних музеїв, чим не може похвалитися, мабуть, жодна інша столиця світу. Він дуже патріотичний, бо тут свято шанують пам’ять знаменитих співвітчизників і простих американців, загиблих у військових конфліктах в різний час. І навіть якщо ви все це бачили і думаєте, що це місто вже не може чимось здивувати, то глибоко помиляєтеся…

Малоизвестный Вашингтон

Столиця США Вашингтон — особливе американське місто. Він не належить ні одному з штатів. Вашингтонців мило називають свою столицю коротко — DC (від District Columbia — Округ Колумбія).

Всього в півгодини їзди від Капітолію знаходиться Національний парк Great Falls («Великі Водоспади») на річці Потомак. Проїхавши 15 миль від міста і заплативши $5 за в’їзд на машині, ви зможете спостерігати приголомшливе видовище. На кордоні двох штатів (Вірджинія і Меріленд) Потомак з величезною силою проривається через скелясті виступи, утворюючи каскади водоспадів,які називаються Великими. Great Falls — головна природна пам’ятка Вашингтона.

Малоизвестный Вашингтон

Ріка Потомак

Одна з великих водних артерій Сполучених Штатів
Малоизвестный Вашингтон

Потомак була досить спокійною річкою — подібною до нашого Дніпра. Так воно і є: води річки неквапом, перетинаються безліччю мостів, судноплавні і неквапливі. «Торгове місце» — саме так перекладається назва, дана першими британськими поселенцями цій річці років 400 тому. Всього лише скромне 21 місце серед всіх річок Америки займає Потомак за своїм
розмірами.

Але у Great Falls картинка Потомака зовсім інша. На протязі всього півтора кілометра річка знижується на 23 метри, змінюючи свою ширину з 300 до 30 метрів. І така міць тут раптом проривається, що ніяка цивілізація не може вплинути на природну сувору красу і силу, яка з’явилася кілька тисяч років тому, хіба що промайнуть кольорові надувні човники або байдарки з охочими отримати супердозу адреналіну (ця частина Потомака активно використовується молоддю, яка захоплюється каякінгом, рафтингом і скелелазанням).

Малоизвестный Вашингтон

Рафтинг на річці Потомак

Малоизвестный Вашингтон

На вході в парк видається картка з відміткою трьох оглядових майданчиків. Перша — сама крута, в прямому і переносному сенсі. Щоб дістатися до огорожі, потрібно подолати відполіровані природою скельні підступи, досить слизькі самі по собі, а якщо ще й дощик пройде,  скрізь висять… таблички, що попереджають про крутість схилів і прохання не залазити за огородження.

Малоизвестный Вашингтон

Оглядовий майданчик

Американці люблять цей парк. Місцеві жителі приїжджають на пікніки, і для цього обладнані столи і лавки, багато урн і пластикових пакетів для сміття — нагадування про те, що ви перебуваєте в екологічно чистій зоні (і дійсно, чистота — ідеальна!!).

Малоизвестный Вашингтон

 

Малоизвестный Вашингтон

Парк працює щодня, крім Різдва 25 грудня, з 7 ранку і до темряви. Як і у всіх природних національних парках Америки, тут є Visitor Center, де вам люб’язно допоможуть скласти маршрут огляду (є піші та велосипедні стежки і доріжки), розкажуть про історію Потомакського каналу, запропонують книги і карти, можна замовити гіда, попередньо зателефонувавши. Ще раз попередять про особисту відповідальность і безпеку: не заходити за огородження, в річці не плавати, по скелях не лазити і дивитися під ноги — змійки отруйні водяться, а на прибережні камінчики можуть виповзти погрітися симпатичні грифові черепахи…

Якщо немає машини, то дістатися з Вашингтона до Great Falls «на перекладних» теж не дуже складно: міська помаранчева гілка метро, зупинки Dunn Loring або West Falls Church, а потім взяти таксі — їхати недалеко.

Зовсім не обов’язково тягати велосипед з собою або крутити педалі від самого Вашингтона — двоколісного друга можна взяти в парку напрокат! Каяки, до речі, теж!

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України