Авторські статтіЗдоров'я

Маловідомий спосіб оздоровлення за допомогою лімфостимуляції

На важливість лімфи та лімфатичної системи у функціонуванні всіх органів людини, в тому числі і при лікуванні хвороб, вчені звернули увагу відразу після того, як її відкрив знаменитий італійський хірург XVII століття Азелли.

Тоді, понад 300 років тому, на превеликий жаль, ця тема не отримала належного розвитку. При лікуванні більшості захворювань порушення, що виникали в лімфатичній системі, на шкода, не враховувалися.

Набагато пізніше стало відомо, що рівень захисних сил організму в значній мірі залежить від стану лімфатичної системи, особливо при інфекційних захворюваннях. Тому не дарма лікар звертає увагу на зовнішній вигляд пахвових западин, де розташований пахвовий лімфовузол.

Зараз доведено, що стимуляція лімфоутворення дозволяє поліпшити лікування терапевтичних, хірургічних, онкологічних та інших захворювань. Ті ж саме можна сказати і про профілактику хвороб. Тому терапія хвороб з залученням у цей процес лімфатичної системи не тільки бажана, але й краща.

Лімфатична система — частина судинної системи, що доповнює серцево-судинну систему. Вона відіграє важливу роль в обміні речовин.

РОСЛИННІ ЛІМФОСТИМУЛЯТОРИ

Адоніс (горицвіт) — посилює дренаж серцевої сфери. До того ж це одна з найсильніших рослин кардіостимулюючої дії.

Брусничний лист — вибірково активізує лімфодренаж аорти. Слід нагадати, що недоцільно застосовувати брусничний лист при мастопатії і аденомі простати.

Материнка — чудово стимулює лімфодренаж бронхолегеневої системи, але обережніше треба бути з нею язвенникам і вагітним жінкам.

Зате календула активізує лімфорух в загальному плані, будучи лимфопротектором общестимулирующего дії.

Каштан кінський — дуже активний лимфостимулятор, до того ж і помітно розріджує кров. Альо може негативно проявити себе при диспепсії.

Копитняк європейський покращує лімфодренаж печінки, але його не варто копитняк небажано використовувати гіпертонікам, оскільки він здатний підвищувати артеріальний тиск.

Кровохлібка — чудове рослина, що стимулює периферичний лімфоток, активізує діяльність самих лімфатичних вузлів. Це одне з небагатьох рослин, що як лімфостимулятор можливо використовувати зовнішньо. Слід пам ” ятати про протипоказання її вагітним жінкам і індивідуальної нестерпності.

Мильнянка — володіє загальним лімфостимулюючу дією, хоча і менш активним, ніж календула.

Овес посівної — хороший лимфопротектор і прекрасний ентеросорбент.

Петрушка — підсилює лімфодренаж серцевого м язу. Але пам ” ятайте, що в петрушці багато пуринів, тому при подагрі її використання небажано.

Подорожник великий — чудово стимулює лімфоток стінок шлунка і кишечника, але потрібно бути обережним у разі підвищеної кислотності шлунка.

Смородина чорна (листя і плоди) — активізує лімфодренаж серцевого м язу, печінки. Є потужним антиоксидантом.

Солодка гола — найпотужніший лімфостимулятор, активізує лімфоток серцевого м язу, що можна використовувати при органічних ураженнях серця.

Шипшина корична лімфостимулятор загального плану, але особливо підсилює дренаж серцевого м язу, печінки, лімфовузлів.

Манжетка — стимулює діяльність лімфовузлів, активізує циркуляцію крові в органах малого тазу (ось чому його використовують при дисфункції яєчників у жінок).

Меліса — підсилює лімфоток з великих лімфатичних судин, зокрема, з грудного протоку. Одне з небагатьох рослин, які активізують кровопостачання мозку і покращують пам’ять.

Серед засобів з вираженим лімфостимулюючою дією ніколи не вказують таволгу вязолистную (комірник), і абсолютно марно, це найпотужніший лимфопротектор.

Лавр благородний — лімфостимулятор загальної дії, але має ряд протипоказань: може викликати кровотечі у людей, схильних до цього, а також спровокувати хворобливі явища в шлунку. Лавр доцільно використовувати при засилля кислих реакцій. 2 листків лавра на 1 склянку окропу денна доза споживання.

Знаючи рослини з певними лімфотропними властивостями, можна складати і збори, наприклад, такий:

корінь солодкий 3 частини, листок мати-мачухи 2 частини, лист подорожника 2 частини, манжетка 3 частини. Для приготування настою 2 ст. ложки суміші заварити в 0,5 л окропу, настояти 20 хвилин і пити по 0,5 склянки 3 рази на день до їди.

Курс прийому цього і всіх наступних зборів — 21 день.

Лімфостимулююча властивість зазначеного збору ще більш підвищиться, якщо через півгодини після прийому зазначеного вище настою приймати по 1 ч. ложці водного витягу прополісу.

Можна навести пропис ще одного збору, добро собі зарекомендував: лист брусниці 3 частини, листя чорної смородини 3 частини, плоди шипшини 2 частини, квітки таволги 0,5 частини.

Для приготування настою 2 ст. ложки збору заварити 400 мл окропу, настояти 15 хвилин і пити по 100 мл 3-4 рази на день до їди.

Для підвищення лімфодренажу добре використовувати нирковий чай (ортосифон), який має сильну сечогінну дію, що показано при суглобовій патології, особливо подагрі.

Ортосифон 3 частини, квітки таволги 0,5 частини, шипшина 2 частини. Заварювати і настоювати зазначений збір треба, як чорний чай по 1 склянці 3 рази в день, але не на ніч.

Для хворих на діабет краще підійде такий чай: плоди шипшини 2 частини, плоди горобини 2 частини, лист чорної смородини 2 частини, плоди чорниці 3 частини. 3 ст. ложки суміші заварити 600 мл окропу, настояти 20 хвилин і приймати по 50 мл 56 разів у день до їжі.

Також при діабеті можна порекомендувати інший збір: листя чорної смородини 2 частини, брусничний лист 3 частини, цикорій 4 частини. 2 ст. ложки залити 0,5 л окропу, настояти 20 хвилин і пити 45 разів на день по півсклянки.

Наведу приклад чаю, що сприяє підвищенню обміну речовин: лист чорної смородини 3 частини, лист брусниці 2 частини, лист вишні 1 частина. Заварювати і вживати, як і в попередньому прописі.

Лімфостимуляция відбувається значно активніше на тлі імуностимулюючої впливу на організм.

Серед засобів з зазначеними властивостями слід назвати адаптогени: женьшень, елеутерокок, аралія маньчжурська, заманиха, золотий корінь, маралів корінь, лимонник китайський.

Ці рослини є общестимулирующими засобами і підвищують артеріальний тиск, про що потрібно пам ” ятати.

Перелік адаптогенів, наведень вище, можна продовжити, згадавши рослини, які поряд з адаптогенні властивостями виявляють ще й інші цілющі якості.

Безсмертник (цмин пісковий) — потужний желчегон, може підвищувати згортання крові, про що треба пам ” ятати при тромбофлебіті, варикозі, геморої.

Брусничний лист — чудовий сечогінний і протизапальний засіб.

Спориш (горець пташиний) — активний стимулятор обмінних процесів.

Хороший при атеросклерозі.

Материнка — як згадувалося вище, хороший лимфостимулитор, але ще і прекрасне седативний (заспокійливий) засіб.

Таволга — лимфостимулятор, крім того, сильну протизапальну, антиревматичну засіб. За здатністю покращувати мозковий кровообіг (що дозволяє використовувати її при енцефалопатіях)

Перелік інших імуностимуляторів наведу в списковому порядку: календула, скнара, кропива, коров’як як, лаванда.

Для підвищення неспецифічної активності організму — калган, липа серцеподібна, омела біла, кульбаба, ялиця, ромашка, репешок, смородина, солодка, сухоцвіт, деревій, череда, чистотіл.

Оздоровчі процедури

Оздоровчих заходів (процедур) по активізації лімфатичної системи можна навести безліч. Авторитетом серед фахівців користується чистка лімфи за методом, який можна наближено назвати методикою доктора Уокера. Її проведениянужно змішати 0,5 л апельсинового соку, 0,5 л грейпфрутового і 0,5 л лимонного.

Суміш розбавити водою і довести об’єм до 2,5 літра. Це кількість суміші потрібно рівномірними порціями і через однакові проміжки часу протягом дня випити.

На тлі лімфостимуляції більш ефективно проходити лікування, наприклад, жовчного міхура.

При гіперкінезії (підвищена кінетика) допоможе мінеральна вода (Єсентуки).

При гіпокінезії з метою підвищення кінетики добре діють артишок, холосас (сироп шипшини).

Необхідно нагадати, що всі жовчогінні засоби слід приймати після їди, для того, щоб вироблена в результаті її стимуляції жовч мала свій об’єкт програми, тобто їжу. В якості підсобного (додаткового) засоби добре застосовувати сорбенти. Активні в цьому відношенні пектини.

Будьте здорові!

Література: Костерів В. М.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України