Максиміліан — останній лицар і перший європеєць

500 років тому, 12 січня 1519 року помер Максиміліан I Габсбург — король Німеччини (римський король) з 16 лютого 1486, імператор Священної Римської імперії з 4 лютого 1508, ерцгерцог Австрійський з 19 серпня 1493, реформатор державних систем Німеччини і Австрії і один з архітекторів багатонаціональної держави Габсбургів, поширювалась не тільки на половину Європи, але і на заморські колонії. Максиміліан заслуживши ще й прізвисько «Останній лицар Європи» — адже з його смертю остаточна пішла в історію епоха лицарства , а весь цей рік заходь в його рідному місті проводяться з увічнення його пам’яті під гаслом «Максиміліан I — перший європеєць».

Цікаво, що свого часу він вів активну переписку з Великим князем Московським Василем III на предмет спільного хрестового походу проти Туреччини, до якого в якості посла був відправлений близький друг імператора — Сигізмунд фон Герберштейн. Але не зрослося.

Вчора в капелі Св. Георга міста Вінер Нойштадт, де народився Максиміліан I, де його хрестили і де він похований, пройшла пам’ять пам’ятна панахида з участю світських, військових і церковної влади, які віддали церемоніальні почесті землякові-воїну і політику, збирачеві європейських земель.

Максимилиан — последний рыцарь и первый европеец

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh