Новини з Австрії

Максиміліан — останній лицар і перший європеєць

500 років тому, 12 січня 1519 року помер Максиміліан I Габсбург — король Німеччини (римський король) з 16 лютого 1486, імператор Священної Римської імперії з 4 лютого 1508, ерцгерцог Австрійський з 19 серпня 1493, реформатор державних систем Німеччини і Австрії і один з архітекторів багатонаціональної держави Габсбургів, поширювалась не тільки на половину Європи, але і на заморські колонії. Максиміліан заслуживши ще й прізвисько «Останній лицар Європи» — адже з його смертю остаточна пішла в історію епоха лицарства , а весь цей рік заходь в його рідному місті проводяться з увічнення його пам’яті під гаслом «Максиміліан I — перший європеєць».

Цікаво, що свого часу він вів активну переписку з Великим князем Московським Василем III на предмет спільного хрестового походу проти Туреччини, до якого в якості посла був відправлений близький друг імператора — Сигізмунд фон Герберштейн. Але не зрослося.

Вчора в капелі Св. Георга міста Вінер Нойштадт, де народився Максиміліан I, де його хрестили і де він похований, пройшла пам’ять пам’ятна панахида з участю світських, військових і церковної влади, які віддали церемоніальні почесті землякові-воїну і політику, збирачеві європейських земель.

Максимилиан — последний рыцарь и первый европеец

Максимилиан — последний рыцарь и первый европеец

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України