Ідеальна погода круглий рік, пляжі, море, сонце і маса красивих і цікавих місць — Майорка просто створена для того, щоб закохатися в неї з першого погляду!
1. Природа
Якщо б у премії «Оскар» була номінація «Природа», Майорка точно забрала б приз, адже такої краси ще пошукати! Гори і мальовничі бухти, кілометрові пляжі найчистішого молочно-білого піску і пронизлива блакить неба і моря, оливкові гаї і фруктові сади — тут на кожному кроці хочеться зупинитися і милуватися красою місцевої флори, яка проникає навіть у міста. На Майорці постійно що-небудь цвіте, від чого острів завжди оповитий атмосферою свята.
2. Клімат
Майорка — рай для туриста. Посудіть самі: тут не буває дуже жарко або дуже холодно, як влітку, так і в пізній сезон (листопад-березень), а в прибережних районах навіть в самий жаркий день морський бриз приємно освіжає, не даючи вам загоріти, як тост. Навесні повітря прогрівається до +17-23 °C (можна засмагати вже в квітні, а ось купатися зарано), і навіть взимку денна температура не опускається нижче +15 °C!
3. Ціни
Майорка, незважаючи на поширену думку, — це острів для туристів практично будь-якого достатку. Звичайно, тут є місця, де відпочивають тільки VIP-персони, але в іншому на острові повно місць, де можна недорого відпочити. Тут реально знайти хороший новий хостел всього за €10 за ніч, а дешевий громадський транспорт (€1.5 квиток) дозволяє добратися практично в будь-яку точку острова і побачити все, що цікавить.
Правда, варто враховувати, що в пізній сезон ціни тут в 2-3 рази нижче, ніж зазвичай (це стосується і авіа квитків на Майорку), тому міжсезоння не менш популярні у туристів, охочих ознайомитися з місцевими пам’ятками.
Пляжний сезон тут триває з квітня по жовтень, і розпал його припадає на спекотні літні місяці.
4. Пляжі
Майорка — це понад 200 пляжів на будь-який смак: вони простягаються на кілометри або в маленьких затишних бухтах з прозорою блакитною водою і білосніжним піском. Тут є пляжі для сімейного відпочинку і відокремлені куточки, де чудово відпочити на самоті або вдвох. Наприклад, пляж Кало-дес-Моро (Cal? des Moro) дуже популярний у відпочиваючих, так що влітку тут все битком. А ось купатися тут краще в червні і вересні — менше народу і вода просто ідеальна.
Алмунія — сусід попереднього пляжу, але тут набагато спокійніше. Бухта, в якій знаходиться пляж, немов створена для затишного відпочинку на фоні красивої природи. Тут можна попірнати зі скель або поплавати з маскою — на ваш вибір.
Мілководний пляж Кала Мондраго, який, до речі, знаходиться на території природного парку, ідеально підходить для сімей з дітьми, як і Плайя-де-Форментор. Ну, а якщо захочеться самоти і тиші, то Калу Варкес — ваш вибір, так як пляж захований в затишній бухті далеко від цивілізації, в оточенні гротів, печер і гірських струмків, а місцеві віді просто зачаровують.
5. Кухня
Майорка – це не тільки дуже красиво і пізнавально, але і дуже смачно! Місцева кухня багата на страви зі свіжих овочів, морепродуктів і м яса, і вам неодмінно варто спробувати приготувати що-небудь самим. Ранковий похід на ринок, де лотки ломляться від свіжих фруктів та іншої смакоти, а рибалки торгують тільки що виловленими дарами моря, може стати приємною традицією вашого відпочинку на острові! А заодно зможете освоїти деякі традиційні кулінарні витвори, скажімо, тости з томатним пюре і хамоном.
Звичайно, не варто забувати про кафе і ресторанах, де вас почастують відмінною паелья і тапас (традиційні іспанські закуски), стравами з морепродуктів і божественними десертами (неодмінно скуштуйте «ін сей мада» — пиріг з листкового тіста з різними начинками).
6. Приголомшливі віді
Майорка – райський куточок Іспанії, і здається, ніби за кожним поворотом вас чекає черговий захоплюючий дух пейзаж. Так, по суті, так воно і є! На острові повно місць, звідки відкриваються запаморочливі види, наприклад, мис Форментор, оглядовий майданчик біля пляжу Плайя-де-Форментор, звідки з висоти 232 метри відкривається зачаровує красою панорама пляжу і моря, а також скелясті берега пляжу Кала Митьяна і Torre del Verger (їхати на заході!).
7. Архітектура
Завдяки тому, що в історії острова змішалися арабська та християнська культура, тутешня архітектура вражає уяву неповторним поєднанням східних мотивів і готики. Витончені палаци, тераси і акведуки, сади і церкви — Майорка справжній музей під відкритим небом.
Обов’язково побувайте в Порт Сольер, де вирощують дуже смачні та солодкі апельсини, які свого часу гідно оцінив сам французький король. До речі, дістатися сюди можна з Пальми на старовинному дерев’яному поїзді — ще однієї місцевої визначної пам ятки.
Не пропустіть і Вальдемосу — затишне і колоритне провінційне містечко в гірській місцевості зі старовинними кам’яними будинками, повитими квітами. Знаменитий тим, що там колись півроку провели Жорж Санд і Шопен. Тут варто побачити монастир, старе місто, палац і старовинні церкви. Варті уваги і мис Форментор з маяком і вежею Талайя, палац Альмудайна, Іспанська село, де можна познайомитися із зразками архітектури з усієї країни, монастирі Льюк і Мірамар, а також чудові сади Альфабия.
8. Розваги
Майорка хороша тим, що тут кожен, будь то дитина або дорослий, знайде собі розваги до душі. Можна просто днями валятися на пляжі, а можна влаштувати собі екскурсійну прогулянку (або навіть поїздку!) з найвідоміших визначних пам’яток острова. Сподобаються дітлахам дитячі парки і пляжні розваги, молодь точно оцінить бари і дискотеки, а дівчата будуть у захваті від шопінгу особливо в сезон знижок (кінець червня – початок липня).
9. Традиції
Жителі острова дуже трепетно ставляться до своїх традицій, тому на острові, крім офіційних свят, яких у країні налічується сорок, багато всяких місцевих фестивалів, ярмарків та урочистостей. Колориту додає те, що ці заходи проводяться не напоказ для туриста, що надає їм особливу атмосферу. Так що можете уявити, Майорка — це одне велике свято!
Наприклад, 19 і 20 січня святкують день покровителя острова — Святого Себастьяна, який відзначають фестивалями, парадом, концертами та виставками. В кінці лютого – початку березня на Майорці триває грандіозний карнавал, що передує Великому Посту. У квітні місцеві вболівають за яхтсменів на регаті «Princess Sofia Trophy», а в останню неділю вересня тут відзначають… фестиваль кавунів!
Літо на Майорці зазначено фестивалем Сан-Хуан (23 червня), коли на березі моря палять багаття і святкують до світанку. 30 червня в Мараччі проходять фестиваль San Mar?al, під час якого можна придбати місцеву кераміку ручної роботи, а 24 серпня остров’яни святкують День Святого Бартоломея з яскравим дитячим парадом ліхтарів.
10. Місцевий колорит
Майорка — це не лише неповторна архітектура і яскраві традиції. Навіть повсякденне життя острова наповнена унікальною атмосферою неспішності, адже місцеві знають толк в тому, як насолоджуватися кожним днем! Щоб перейнятися духом Майорки, відвідайте місцеві ринки — своєрідну «візитну картку» острова, де можна знайте все, від дуже смачних фруктів і овочів, до виробів ручної роботи і сувенірів.
І обов’язково побувайте хоча б на парі місцевих ярмарків! Адже вони тут тематичні, зі своїми неповторними рисами — від регіону до регіону. Є ярмарків кузнєцов в Sencelles, трав’яний яна у Selva, ярмарків кераміки в Maratxi, оливок в Caimari, ярмарок меду в Llub? і вина в Consell, а ще ярмарок ремесел та грибна ярмарків. Загалом, нудно не буде!
Вдалої подорожі!