Близько 947 тисяч осіб в Австрії займаються доглядом за своїми родичами, не здатні повною мірою обслуговувати себе і потребують догляду. Це більше десяти відсотків від усього населення Австрії і тому підтримувати таке ставлення є важливим і необхідним обов’язком держави.
Дослідження, проведене Інститутом сестринської справи спільно з Віденським університетом на замовлення Міністерства соціальних справ Австрії, стане основою для подальшої підтримки громадян, які доглядають за своїми родичами, включаючи збільшення допомоги по догляду.
На думку авторів дослідження, з боку влади повинна проводитись більш гнучкий політика, що включає у собі заходи фінансової та консультаційної підтримки осіб, які здійснюють догляд за своїми родичами. Державі на всіх рівнях влади необхідно заохочувати можливість суміщення трудової діяльності та доглядом за членом сім’ї, підвищувати допомоги по догляду, а також збільшити розміри субсидій на придбання необхідних послуг і товарів.
Міністр соціальних справ Beate Hartinger-Klein (АПС) наголосила у своїй заяві, що дбайливі родичі заслуговують поваги і вдячності, зазначивши, що при здійсненні догляду за своїм родичем додатковим стресам піддається не тільки сам, що надає допомогу, але і вся родина.
«Немає жодних сумнівів, що в Австрії створена хороша система надання допомоги. Однак ми не повинні зупинятися на досягнутому, ми повинні розвивати її далі», — сказала Hartinger-Klein. «Ми проаналізуємо результати дослідження і намітимо перші необхідні заходи, які можуть бути реалізовані в короткостроковій перспективи», — додала вона.