Війна РФ проти України

МАГАТЕ представило звіт за підсумками місії на ЗАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергетики проінспектувало Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі та надало звіт.

Нагадаємо, об’єкт із березня перебуває під контролем російських окупаційних військ.

Основні висновки за підсумками візиту МАГАТЕ, пише РБК-Україна.

Зазначається, що на сайті МАГАТЕ опубліковано звіт на 52 сторінках. У звіті йдеться про те, що це перший випадок військового конфлікту на об’єктах великої ядерної енергетики. Ядерна аварія може мати серйозні наслідки всередині країни та за її межами.

Було вирішено встановити постійну присутність МАГАТЕ на ЗАЕС. Фахівці будуть проводити роботу з оцінки фізичних збитків об’єктів станції, визначати працездатність основних та резервних систем охорони та безпеки, а також оцінювати умови праці персоналу.

Також незважаючи на те, що обстріл території ЗАЕС не призвів до аварійної ситуації, зберігається загроза ядерної безпеки та цілісності її об’єктів.

“МАГАТЕ рекомендує негайно припинити обстріл території та її околиць, щоб уникнути подальшого пошкодження станції та пов’язаних з нею об’єктів заради безпеки персоналу та підтримки фізичної недоторканності. Це вимагає згоди всіх відповідних сторін на створення зони ядерної безпеки та захисту навколо ЗАЕС”, – йдеться у звіті .

У звіті зазначено, що є очікування на завершення війни та відновлення стабільних умов роботи. Зараз існує термінова потреба у тимчасових заходах, які б запобігли ядерній аварії через обстріл.

“Цього можна досягти негайним встановленням зони охорони ядерної безпеки”, – йдеться у звіті.

Також у МАГАТЕ заявили, що підтримка всіх систем безпеки ЗАЕС у штатному режимі та працездатності системи фізичного захисту потребує значних зусиль українського персоналу. Наразі на місці присутні військовий персонал та обладнання, а також представники “Росатому”.

У МАГАТЕ закликали до демілітаризації території ЗАЕС та виведення звідти російських військових.

Нагадаємо, в  Генштабі ВСУ повідомили, що окупанти вивезли з території Запорізької АЕС свою військову техніку через приїзд місії МАГАТЕ.

Російські війська перекинули понад сто одиниць техніки на завод “Атом Енергомаш” у Запорізькій області. Решту розмістили у найближчих населених пунктах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України