Подорожі

Мачу-Пікчу – це легко! Детальна інструкція для втілення мрії

Саша Бєлова

Мандрівниця, автор блогу Beard&Corn

Найчастіше про Мачу-Пікчу я чую одне: це мрія. Не буду заперечувати, воно того варті! Альо легенди і міфи про Мачу-Пікчу ростуть не по днях, а по годинах, і складність заповітного входу туди дещо перебільшена. Давайте розбиратися, як полегшити свій маршрут, ще й заощадити при цьому на вхідному квітку.

Я розповім про свій досвід, не описуючи сто інших варіантів, оскільки вважаю його оптимальним.

Мачу-Пікчу, так звань втрачене місто інків, що знаходиться на території сучасного Перу, і по праву вважається Новим чудом світу. Коли іспанські конкістадори завоювали Імперію інків, вони так і не дісталися до Мачу-Пікчу. Це місто не було зруйноване. На даний момент не відомі ні мета його будівництва, ні число жителів, ні навіть його справжня назва – всі жителі таємничо зникли в середині XVI століття. Назва Мачу-Пікчу древнє місто отримало вже після того, як його виявивши в 1911 році американський вчений Хайрем Бінгхем.

Отже, відправною точкою на Мачу-Пікчу стані місто Куско – стародавня столиця імперії інків, яка сама по собі досить цікава і красива. В ньому, якщо дозволяє час, добре зупинитися на кілька днів для адаптації до гірської місцевості (адже місто знаходиться на висоті 3500 м). А вже знайдеться чим зайнятися.

Куско буквально завалений турагентствами, тому заздалегідь замовляти нічого не стоїть на місці вас чекають ціни куди приємніше. В одного з агентів потрібно купити квиток на мінібас з міста до Гідроелектростанції (Cusco – Hidroel?ctrica), який в 7:30 ранку забере вас з готелю/хостелу. Квиток на нього коштує 40 солей/чол (~$12) в одну сторону.

Мінібас їде близько 6 годин з однією зупинкою. Здавалося б, звідки 6 годин шляху при відстані близько 200 км? Альо весь підступ полягає в серпантині, з якого складається практично весь шлях. Альо якщо це не лякає, вам відкриються неймовірні види зелених гір, бурхливих річок і барвистих долин по дорозі.

Це, насправді, і є “найскладніший” пункт програми. Потрапивши до Гідроелектростанції, залишається шлях пішки. Пішки близько 12км. Альо! Нічого страшного в цій дорозі немає. В середньому вона займає 2 години спокійного кроку по рівній дорозі вздовж залізничних шляхів. Ми дійшли за 2:20, зупиняючись, щоб зробити фото найкрасивіших пейзажів на нашому шляху. І нехай вас не лякає відсутність маршруту в гуглкартах. Цією дорогою підуть ще десятки, а то й більше, інших туристів. Поворотів немає, всі йдуть однією дорогою. Залишається тільки сміливо крокувати слідом за всіма і насолоджуватися краєвидами навколо.

Дорога приводити в містечко Агуас Кальєнтес, розташований біля підніжжя Мачу-Пікчу. Він і стане відправною точкою при підйомі на славнозвісну гору на наступний день. До речі, місць, де зупинитися на ночівлю в Агуас Кальєнтес, достатня – від невеликих гестхаусов і хостелів до дорогих готелів. По прибуттю залишається тільки вирішити, будете ви підніматися до входу на Мачу-Пікчу пішки по стежці (безкоштовно), або візьмете квиток на офіційний курсує вгору-вниз автобус ($12/чол в одну сторону). Підйом по стежці позику у вас, в середньому, до двох годин, до того ж вгору в гору по сходах. Можна трохи збільшити годину ходьби, альо спростити сам шлях, якщо піти по дорозі для автобуса по серпантину. Ми ж вважали за краще скористатися послугою автобуса тільки в одну сторону (вранці наверх), щоб не витрачати заповітні сили перед днем в стародавньому комплексі на вельми посередню і виснажливу дорогу вгору.

Перший автобус відправляється о 5:30 ранку, власне, до відкриття Мачу-Пікчу. Перший автобус, звичайно, це м’яка яко сказано. Тому що до 5 ранку уздовж всього міста стоїть черга бажаючих доїхати наверх з комфортом, але перуанці вже давно готові до такої атаки: один за іншим запчастини забирають туристів. Так ми виїхали на 14-м за рахунком автобусі, очікуючи при цьому не більше 15-ти хвилин.

Ось і все, що потрібно, щоб дістатися до заповітного міста інків. Все просто! Тут же додам, що на зворотному шляху ми хотіли дістатися на поїзді. По-перше, щоб раніше приїхати в Куско, по-друге, заради інтересу 🙂

Але, в цілому, можна точно так само повторити всю першу частину в зворотному напрямку. З поїздом все ще легше. Перевізника всього два – це Perurail і Inca Rail. Квитки можна придбати онлайн на сайті, або на ж/д станції. Ціни від $60 до космічних $500 в спеціальному вагоні Hiram Bingham на честь першовідкривача Мачу-Пікчу. Поїзд їде 2 години, за вікном знову таки чудові панорами, ще й напій зі снеками входити у вартість квитка. Ми вирушили найбільш раннім та найбільш дешевим Inca Rail до міста Ольянтайтамбо, звідки за 10 солей з людини ($3) і менше 2 годин шляху можна повернутися назад в Куско на collectivo (звичайне таксі, по суті).

З дорогою розібралися, пару слів про самому квітку на Мачу-Пікчу. Багато лякають необхідністю купувати квітки дуже заздалегідь, адже число туристів у день обмежена 2500 чол. Але з нашого досвіду скажу, що особливо поспішати нікуди, та й онлайн завжди можна перевірити кількість квитків. Вартість квитків скрізь різна, оскільки всі агенти беруть різну суму націнки, плюс комісія при оплаті. Але я дуже раджу йти нашим шляхом і зекономити як мінімум $25 на кожному квітку. Тут знову все дуже просто: потрібно зайти на офіційний сайт комплексу. Так, він старий і моторошно гальмує, але потрібно просто трохи терпіння 😉

У сайту є англомовна версія. Отже, по крокам:

  1. Вибираємо точку призначення Machupicchu і бажаний день візиту.
  2. Далі вводимо свої паспортні дані. До речі, обов’язково з собою потрібно взяти паспорт, оскільки на вході ім’я в квітку звіряють з паспортом. Так і квитки на автобус на гору без нього не купиш. Все строго. Після ви отримаєте номер вашого резерву, який потрібно буде ввести в розділі Payments для його оплати. І так, як на сайті Мачу-Пікчу, так і практично по всьому Перу, до оплати приймаються карти Visa. Звичайно, не без винятків, але раджу розраховувати в основному саме на Visa.
  3. Після успішної оплати залишається тільки зайти в розділ Check In і роздрукувати свій квиток. Вуаля! Я ж казала, що все просто.

Вісь так ми потрапили в самий справжній загублене місто інків Мачу-Пікчу в Перу і поповнили колекцію побачених Нових Чудес Світу. Описати емоції складно, адже місце захоплююче, і його дійсно варто побачити хоча б раз у житті.

Плануйте маршрути, подорожуйте і надихайтеся! Більше про наших поїздках, у тому числі і враження від Мачу-Пікчу, багато фото зі священної долини інків і райдужних перуанських гір, а також майбутні розповіді про США і багато інші шукайте на нашому каналі в телеграме Beard&Corn travel @beard_corn.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України