Авторські статті

Лист від громадськості про недовіру відповідальному за люстрацію пану Єгору Соболєву

Ми, представники громадських організацій та ініціатив Майдану висловлюємо недовіру керівнику робочої групи з розробки законопроектів щодо люстрації та створення люстраційного комітету пану Єгору Соболєву.

Свою позицію ми обґрунтовуємо наступним. Паном Єгором Соболєвим на даний час не було організовано широкого громадського обговорення засад та механізмів люстраційного процесу серед громадських ініціатив Майдану. Фактично громада усунена від участі в розробці люстраційних законопроектів. Представники ініціатив Майдану, які висувають важливі суттєві зауваження до люстраційних законопроектів, не представлені належним чином у вказаній вище робочій групі. Водночас, законопроект, щодо відновлення довіри до судової системи, поданий до Верховної Ради Кабінетом Міністрів, нібито за погодженням із робочою групою Єгора Соболєва, не містить цілої низки конструктивних пропозицій викладених фахівцями до зазначеного законопроекту. У першу чергу це стосується принципу формування люстраційних комісій, де представникам громадськості відведено всього декілька голосів, на противагу голосам представників органів чинної влади, які не мають наразі мінімально необхідного рівня довіри народу та більшість членів яких підлягають люстрації, оскільки персональний склад цих органів формувався Януковичем, Портновим і Медведчуком.

Враховуючи викладене, вимагаємо:
Негайно відкликати Єгора Соболєв з посади керівника робочої групи з розробки люстраційних законопроектів як представника чинної наразі влади.
Призначити новим керівником робочої групи з розробки люстраційних законопроектів людину, яка буде узгоджена та запропонована громадськістю в найближчий час.

Станом на 13 березня 2014 р. 12:00 цей лист підписали:
Автомайдан
Правий сектор
Громадська Рада Майдану
Громадський рух “Рада сотень Майдану”
ГО “Праві”
ГО “Захист земель Київщини”
ГО “Громадська підртимка”
ВО ГО “Ми разом”
ГО “Центр захисту “Майдан”

Збір підписів продовжується.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України