Авторські статті

Лише 2% українців вірять у чесність судів, – опитування

Суспільна довіра до вітчизняного суду є критично низькою. При цьому відмічається тенденція до поступового зниження рівня довіри до українських судів.

Лише 2% українців повністю довіряють судам, а 47% впевнені, що в судовій системі “все охоплено корупцією”. Про це повідомив голова ради Центру Разумкова, народний депутат Микола Мартиненко під час презентації загальних результатів соціального проекту “Судова реформа в Україні: стан, проблеми, перспективи”.

За словами Мартиненка, суспільна довіра до вітчизняного суду є критично низькою. Станом на липень цього року, за даними дослідження, в тій чи іншій мірі довіряють судам лише близько 18% громадян, у тому числі усього 2% довіряли повністю. При цьому не довіряють 74%, зовсім не довіряють – 46% респондентів.

Індекс довіри до судів становив мінус 56%, і за цим показником вони зайняли найнижчу позицію серед 10 державних інститутів, наведених в опитувальнику, розділивши цю позицію з міліцією. Під час презентації було відзначено, що протягом останніх 10 років рівень суспільної підтримки діяльності українських судів у цілому демонстрував тенденцію повільного, але постійного зниження.

Так, якщо у 2001-2004 роках повністю підтримували діяльність судів переважно 10-11% громадян, то в 2011-2012 роках – не більше 6%. У теж час зовсім не підтримували діяльність судів близько 40% і близько 60% респондентів, відповідно.

Як зазначив голова ради Центру Разумкова, наведені показники соціологічного дослідження корелюються з уявленнями громадян про судову гілки влади. Станом на липень цього року лише 16% респондентів (проти 20% в серпні 2012 року) впевнені в тому, що в Україні діє конституційний принцип розподілу влади на законодавчу, виконавчу і судову. 11% (проти 23% в серпні 2012 року) вважають, що судова влада є незалежною гілкою влади.

При цьому 51% опитаних переконані, що судова влада є залежною від Президента, 14% бачать її залежною від законодавчої гілки влади, 18% – від виконавчої гілки влади. Крім того, під час опитування була дана оцінка рівня корумпованості судової системи. Так, у жовтні 2013 року поширення корупції в судовій системі відзначили 83%, у тому числі 47% впевнені, що в цій системі “все охоплено корупцією”. 36% опитаних вважають, що “корупція досить поширена”.

У те, що корупції “практично немає”, переконані лише 2% респондентів. Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 30 вересня по 8 жовтня 2013 року. Було опитано 2010 респондентів у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.