Лише 2% українців вірять у чесність судів, – опитування

Суспільна довіра до вітчизняного суду є критично низькою. При цьому відмічається тенденція до поступового зниження рівня довіри до українських судів.

Лише 2% українців повністю довіряють судам, а 47% впевнені, що в судовій системі “все охоплено корупцією”. Про це повідомив голова ради Центру Разумкова, народний депутат Микола Мартиненко під час презентації загальних результатів соціального проекту “Судова реформа в Україні: стан, проблеми, перспективи”.

За словами Мартиненка, суспільна довіра до вітчизняного суду є критично низькою. Станом на липень цього року, за даними дослідження, в тій чи іншій мірі довіряють судам лише близько 18% громадян, у тому числі усього 2% довіряли повністю. При цьому не довіряють 74%, зовсім не довіряють – 46% респондентів.

Індекс довіри до судів становив мінус 56%, і за цим показником вони зайняли найнижчу позицію серед 10 державних інститутів, наведених в опитувальнику, розділивши цю позицію з міліцією. Під час презентації було відзначено, що протягом останніх 10 років рівень суспільної підтримки діяльності українських судів у цілому демонстрував тенденцію повільного, але постійного зниження.

Так, якщо у 2001-2004 роках повністю підтримували діяльність судів переважно 10-11% громадян, то в 2011-2012 роках – не більше 6%. У теж час зовсім не підтримували діяльність судів близько 40% і близько 60% респондентів, відповідно.

Як зазначив голова ради Центру Разумкова, наведені показники соціологічного дослідження корелюються з уявленнями громадян про судову гілки влади. Станом на липень цього року лише 16% респондентів (проти 20% в серпні 2012 року) впевнені в тому, що в Україні діє конституційний принцип розподілу влади на законодавчу, виконавчу і судову. 11% (проти 23% в серпні 2012 року) вважають, що судова влада є незалежною гілкою влади.

При цьому 51% опитаних переконані, що судова влада є залежною від Президента, 14% бачать її залежною від законодавчої гілки влади, 18% – від виконавчої гілки влади. Крім того, під час опитування була дана оцінка рівня корумпованості судової системи. Так, у жовтні 2013 року поширення корупції в судовій системі відзначили 83%, у тому числі 47% впевнені, що в цій системі “все охоплено корупцією”. 36% опитаних вважають, що “корупція досить поширена”.

У те, що корупції “практично немає”, переконані лише 2% респондентів. Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 30 вересня по 8 жовтня 2013 року. Було опитано 2010 респондентів у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh