Авторські статтіНовини

Людство змогло призупинити кислотне забруднення повітря – вчені

Як вважають фахівці, людство домоглося запобіганню забруднення атмосфери кислотами. На їхню думку, рівень дії цього фактора знизився до того, який фіксувався в доіндустріальному періоді.

Вчені Копенгагена в ході своїх досліджень помітили дуже істотне падіння рівня кислотного забруднення планетної атмосфери. Як вони вважають, значний вплив на досягнення позитивних показників зробило те, що, починаючи з 70-х років минулого століття, на більшості промислових підприємствах стали встановлювати очисні фільтри.

Для того, щоб отримати дані про зміни в кислотному забрудненні повітря, вчені досліджували лід із самих чистих і стародавніх льодовикових утворень Антарктики і Гренландії. Отримані зразки, які були попередньо піддані процесу танення, вони у спеціальному трубопроводі змішували зі спеціальним лакмусовим засобом.

Таким чином, упродовж тривалого періоду вчені відстежували зміни кислотності в атмосфері. Вперше за багато років, останні експертизи показали, що рівень вмісту молекул кислот, в тому числі і сірчаної, в повітрі став знижуватися. Вчені пов’язують цей позитив із заходами, які вживаються основними виробниками всіх країн в галузі екології.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України