Високі люди краще ніж низькі визначають відстань до предметів. При цьому, даний факт однаковий, що в стоячому, що в сидячому положенні
До такого висновку дійшли китайські вчені. Фахівці одного з шанхайських університетів проводили свої експерименти за участю добровольців. Метою було визначити відстань до кульки від настільного тенісу, яка підвішувалася в декількох метрах від голів учасників.
Щоб зробити експеримент більш багатогранним і достовірним, в кімнаті змінювався світловий режим. Включали червоне або синє освітлення, робили його яскравішим і, навпаки, приглушували до мінімуму. Або взагалі виключали, після чого запалювали світло на кілька секунд, щоб спробувати визначити відстань до підвішаної кульки.
При відстані до предмета більше трьох метрів високі учасники експерименту справлялися з визначенням його віддаленості набагато краще за своїх колег низького росту. При цьому результат практично не змінювався, навіть коли високим людям пропонували продемонструвати свої здібності сидячи, а низьких, навпаки, ставили на стілець.
Китайські вчені відзначають, досить вірно можна визначити відстань тільки до тих об’єктів, які знаходяться не далі ніж в двох метрах. Похибки при встановленні дистанції до більш віддалених предметів викликані тим, що мозок починає думати не на підставі реальної картинки, а використовує життєвий досвід.