Авторські статтіДіаспора

Лотерея за касовими чеками стартує в Чехії 1 жовтня

У неділю, 1 жовтня, у Чехії офіційно стартує лотерея за номерами касових чеків (??tenkov? loterie). Взяти участь у розіграші цінних призів зможе будь-який повнолітній житель. Організатором проекту є Міністерство фінансів республіки.

Принцип державної лотереї простий: учасник робить будь-яку покупку в магазині (чи замовлення в ресторані) – отримує від продавця звичайний касовий чек – реєструє його (вносити унікальний номер чека) на порталі ww.uctenkovka.cz або в мобільному додатку – стежить за новинами і вірить в удачу. Чим більше зареєстрованих чеків, тим вище шанс на перемогу. В рамках одного розіграшу гравець може виграти кілька призів. Про перемогу його сповістять по СМС або e-mail.

Лотерея стані частиною системи електронного обліку виручки. Шанс виграти великі призи повинен мотивувати покупців вимагати видачі чека і скаржитися на недобросовісних продавців. Тім самим Мінфін сподівається підвищити збори прибуткового податку і ПДВ. Подібна практика успішно застосовується в багатьох європейських країнах, зокрема в сусідній Словаччині.

Розіграші будуть проводитись 15 числа кожного місяця за чеками, виданими за попередній місяць. При цьому зареєструвати їх потрібно буде не пізніше, ніж за три дні до розіграшу, тобто до 12 числа. Про це йдеться у правилах лотереї.

Таким чином, з 1 жовтня покупці можуть починати збирати чеки і вносити їх на сайт. Реєстрація жовтневих чеків буде відкрита до 12 листопада, тоді як сам розіграш вперше відбудеться 15 листопада.

Кожен місяць учасників будуть чекати п’ять головних призів:

– 1 мільйон крон;

– автомобіль вартістю 400 тис. крон;

– 300 тис. крон;

– 200 тис. крон;

– 100 тис. крон.

Решті призовий фонд розподілено наступним чином:

– 20 призів по 20 тис. крон;

– 1000 призів по 1000 крон;

– 20 тис. призів по 100 крон.

Вартість придбаних товарів не має значення. Тобто виграти мільйон крон зможе будь-яка людина, що купив буханець хліба чи замовив пиво в ресторані.

Для участі важливий лише касовий чек, а точніше – надрукований на ньому унікальний номер. Після реєстрації зберігати сам паперовий чек не обов’язково, оскільки його електронна версія буде закріплена за конкретним користувачем. Для цього при реєстрації потрібно вказати свої особисті дані.

Влада передбачила і розумне обмеження: учасник зможе зареєструвати лише один з декількох чеків, виданих в конкретний день одним і тим же продавцем. Це зроблено, щоб покупці в гонитві за кількістю чеків не просили касирів пробивати кожен товар окремо. В іншому випадку «хитруни» співуче намагалися вичавити максимум із самих дрібних покупок. Наприклад, купити 10 рогаликів окремо і отримати за них десять чеків.

Машини якої марки будуть розігруватися – на даний момент невідомо. Але, судячи з оголошеним міністерством тендеру на поставку автомобілів, це буде кросовер (SUV) з бензиновим двигуном потужністю не менше 108 к. с., причому не в базовій, а в покращеній комплектації. В числі обов’язкових умов – наявність електричного регулювання бічних дзеркал, холодильник, мінімум шести подушок безпеки, заднього парктроника, іммобілайзера, передніх протитуманних фар і багажника мінімум на 300 літрів.

За 400 тис. крон такі характеристики сьогодні на ринку пропонують, наприклад, моделі Dacia Duster, Mazda CX-3, Opel Mokka X або Fiat 500X. Теоретично може поборотися за тендер і компанія Hyundai зі своїм кросовером Tucson, якщо погодиться зробити невелику знижку. Натомість виробник отримає хорошу рекламу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України