Новини з Австрії

Локдаун для 2 мільйонів невакцинованих австрійців офіційно розпочався сьогодні – передбачено 500 євро штрафу за порушення карантину

Після консультацій з главами федеральних земель уряд Австрії постав перед пресою і, як і очікувалося, оголосив про посилення антикоронавірусних заходів у країні

Канцлер Шалленберг оголосив про локдаун для людей, які не мають чинного сертифікату про вакцинацію і не можуть довести, що вони перехворіли на коронавірусну інфекцію за останні 180 днів.

“Четверта хвиля вдарила по нас на повну силу, – сказав канцлер Шалленберг. Здебільшого це пов’язано з дельта-варіантом, але також із низьким рівнем вакцинації. Тепер завдання – підтримати австрійців. Таким чином, з понеділка буде введено локдаун для нещеплених людей, включаючи обмеження на вихід для всіх віком від 12 років та старших”.

Міра торкнеться приблизно 2 мільйонів людей.

Особисту житлову зону їм слід залишати лише у виняткових випадках. Їм заборонено відвідувати ресторани, спортивні споруди та перукарні. Новим для нещеплених є і те, що вони мають право відвідування лише магазинів основних товарів – у торгівлі промисловими товарами тепер діє правило 2-G.

Як і раніше, можна звернутися до лікаря та інших медичних закладів або зробити вакцинацію. Також буде можливе «задоволення основних релігійних потреб» та відвідування школи чи університету. Діти до дванадцяти років та вагітним жінки повністю звільнені від обмежень. Ті, хто був вакцинований одним уколом, повинні мати ПЛР-тест.

Нещепленим людям дозволяється зустрічатися тільки з однією людиною, яка не є членом сім’ї.

Локдаун для нещеплених набуде чинності в ніч із неділі на понеділок.

Заходи для нещеплених людей, а також 3G на робочих місцях будуть дуже суворо контролюватись. Для юридичних осіб передбачено штраф 3600 євро, для співробітників 500 євро.

«Нам усім терміново потрібна третя вакцинація. Ізраїль показав шлях. Якщо ви зробите щеплення у четверту хвилю, ця хвиля перерветься, інакше ми ніколи не вийдемо з цього порочного кола», – сказав Шалленберг. “Ще не пізно”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України