Авторські статті

Люстраторів перевіряли не даремно, є результат

    Головне слідче управління МВС у ході слідчих дій виявило і вилучило оригінал підробленого листа Міністерства юстиції України, що дає індульгенцію заступнику начальника ГУ ДФС Києва від люстрації.

Кримінальне провадження за фактом підроблення листа Міністерства юстиції України про нібито незастосування санкцій Закону України «Про очищення влади» до заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби Ганни Ігнатенко відкрито Головним слідчим управлінням МВС України 19 березня цього року за зверненням Міністра юстиції України Павла Петренка.

У ході слідства встановлено, що 13.02.2015 невідомою особою було підроблене лист Міністерства юстиції України № І-2687, адресований заступнику начальника ГУ ГФС Києва Ганні Ігнатенко про те, що відносно неї не застосовуються санкції, передбачені ч. 3 ст. 1 Закону України «Про очищення влади».
При цьому Міністерство юстиції повідомило, що лист № І-2687 від 13.02.2015 Мін’юстом не направлялося, і що до Ганни Ігнатенко повинні бути застосовані санкції, передбачені цим законом.

Крім того, слідством встановлено, що Ганна Ігнатенко, будучи заступником начальника ДФС м. Києва, використовувала своє службове становище для реєстрації в ДФС Києва даного листа Мін’юсту в якості вхідної пошти, вчинивши протиправне діяння, передбачене ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) України.

На даний час слідством встановлюється можлива причетність до цього правопорушення посадових осіб Міністерства Юстиції України.

Крім того, для визначення, ким саме і на якому обладнанні було виготовлено фальшивий лист Мін’юсту, ГСУ МВС провело низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання ряду осіб, підозрюваних у можливій співучасті в цьому злочині.

Обшуки були проведені у шести посадових осіб ГУ ДФС м. Києва та Мін’юсту України.
У ході обшуку у Ганни Ігнатенко слідчі отримали у своє розпорядження оригінал підробленого листа № І-2687 13.02.2015 року.

Слідчі дії тривають.

Прес-служба МВС звертається до засобів масової інформації, які розгорнули навколо теми розслідування даного злочину широку інформаційну кампанію, із закликом не йти на поводу у шахраїв, які намагаються таким чином відвернути увагу від спроб уникнути люстрації шляхом підроблення документів і чинити тиск на слідство.
Необхідність повного набору слідчих дій передбачена процедурою адекватного розслідування,і кожен справжній адвокат це розуміє і приймає.
Ні колишні заслуги, ні займана державна посада не звільняє громадянина від участі у випадку необхідності у слідчих діях, санкціонованих судом.
МВС України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України