Лист-співчуття Блаженнішого Святослава з приводу відходу до вічності владики Річарда (Семінака)

Високопреосвященному Митрополиту Стефанові (Сороці), всесвітлішим, всечеснішим отцям, преподобним сестрам, дорогим у скорботі вірним Чиказької єпархії

Слава Ісусу Христу!

Ваше Високопреосвящеснтво!
Всесвітлі, всечесні отці, преподобні сестри!
Дорогі вірні Чиказької єпархії!
Мир Вам у Господі!

Із великим сумом сприйняв я звістку про те, що після важкої довготривалої хвороби відійшов по вічну нагороду до нашого Господа Ісуса Христа єпископ Чиказької єпархії Річард (Семінак). Від свого імені, від імені Синоду Єпископів УГКЦ і всіх людей доброї волі хочу висловити співчуття та запевнення наших молитов у наміренні новопреставленого.

Сьогодні із сумом духовенство, монашество та вірні Чиказької єпархії молитовно прощаються зі своїм духовним пастирем, який зумів прикладом свого життя і служіння показати кожному із вас правдивий образ милосердного Отця. Багато отців єпархії через святительські руки владики сподобились одержати найбільший дар – священство. Для духовенства єпархії владика Річард старався бути добрим, відкритим та уважним до його потреб. Для вірних єпархії він був справжнім духовним батьком, який докладав зусиль для їхнього утвердження у вірі. Покійний завжди був відкритий на зв’язок із матірною Церквою в Україні, допомагаючи відроджувати зруйновані після правління тоталітарної системи як храми людських душ, так і храми як місця зустрічі боголюбивого люду. Був постійним й активним учасником Синоду Єпископів нашої Церкви.

Сьогодні владика Річард промовляє до нас свою останню проповідь словами апостола Павла: «Я боровся доброю борнею, скінчив біг – віру зберіг. Тепер же приготований мені вінок справедливости, що його дасть мені того дня Господь, справедливий Суддя; та не лише мені, але всім тим, що з любов’ю чекали на його появу» (2 Тим. 4, 7). Цими словами він закликає кожного з нас докладати зусиль у своєму служінні й духовному житті, щоб удостоїтись і бути гідним небесної нагороди, приготовленої для кожного, хто вірить в Ісуса Христа.

Відхід владики Річарда приніс сум і пустку у ваші серця, бо для багатьох із вас він був дуже близьким у життєвих турботах та радостях. Але хай віра в те, що ви одержали ще одного небесного покровителя й заступника перед Престолом Господнім, потішить кожного із вас.

Віддаємо душу новопреставленого Владики в руки безмежного Божого милосердя та з вірою промовляємо: «Несказанної слави Твоєї  сподоби, Христе, того, що до Тебе переставився, де є житло тих, які веселяться, і Голос чистої радости».

З молитвою,

+ СВЯТОСЛАВ
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh