Духовне

Лист померлого від раку Мацєя до Папи і паломників

Під час зустрічі волонтерів із Папою в Таурон-Арені Міхал Цєсля зачитав листа свого вже померлого брата. «Мацєк мав бути тут», — сказав Міхал.

— Це мав бути черговий День молоді, а виявилося, що ця велика радість, яка може заступити собою серйозні справи, на мить спинилася, і ми за це вдячні, — сказав до Франциска Міхал Цєсля. Він додав, що його брат Мацєк мав бути на цій зустрічі, а доказом цього є текст, який він підготував для цієї нагоди.

У грудні, просто перед Різдвяними святами, працюючи над проектом орнатів для СДМ, Мацєй довідався, що хворий, причому дуже серйозно. «Частина клітин вирішила збунтуватися і наробити трохи непорядку», — як він сказав у своєму ролику на 100 днів хвороби.

Вид ракової пухлини, яку в нього діагностували, був дуже рідкісний, і її було надзвичайно важко вилікувати.

За недовгі два тижні після Різдва Мацєй дізнався, що, як сам жартівливо написав, «пухлина сильно його полюбила і вирішила познайомитися з його організмом, нападаючи на легені».

«Тоді я вперше почув від лікаря: паліативне лікування, госпіс», — читав брат Мацька.

«Ці півроку діаметрально змінили моє життя. Ще в грудні я б стояв перед вами з власними силами і на власних ногах. На жаль, те, що атакувала пухлина, треба було ампутувати. Солодощі й тістечка мені замінити морфін і кисень, без яких я нездатний функціонувати, як колись не уявляв собі життя без шоколаду. Апельсиновий сік мені замінила хіміотерапія, яка, на жаль, поки що так нічого й не спромоглася».

«Ця пухлина прив’язувалася до мене дедалі сильніше. Стоячи перед вами, я б хотів дуже подякувати моїм колегам з Оргкомітету СДМ, із краківської курії та всім, хто мене підтримує, як і лікарям Краківського центру онкології».

Мацєк зазначив, що не вимагає від Бога чуда, але дуже його потребує. Зізнався, що його пріоритети швидко змінилися. Чимало людей мріють про велику кар’єру, автомобілі, гарну сім’ю чи підвищення по службі, а в нього залишилася тільки одна мрія: він би просто хотів жити.

«На завершення зичу вам, щоб ви просто тішилися життям. Кожний день — прекрасний, але в надмірі обов’язків ми не завжди помічаємо, які ми щасливі, й інколи треба дістати обухом у лоба, аби це оцінити. Зичу вам, щоб ви були спроможні це помітити, але без потреби таких випробувань», — написав Мацєк Цєсля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.