Авторські статтіДіаспора

Лікування онкологічних захворювань має бути доступним для всіх – Папа Римський

Лікування пухлин і профілактика онкологічних захворювань мають бути доступними всім людям незалежно від комерційних інтересів

З таким закликом Папа Франциск звернувся до представників Італійської ліги боротьби проти пухлин. Приймаючи їх на аудієнції у Ватикані, Папа підкреслив, як важливо бути поруч з хворими, і закликав суспільство бути більш інклюзивним для онкологічних хворих, повідомляє Радіо Ватикану.

Папа зазначив, що передусім потрібно сприяти менталітету попередження онкологічних захворювань. Папа схвалив також діяльність численних волонтерів, які йдуть назустріч потребам хворих та їх сімей, і застеріг від переслідування економічної вигоди в питаннях здоров’я:

«Ми дуже потребуємо поширення культури життя, яка складається з вчинків і підходів: справжньої народної, серйозної культури, доступної всім і не заснованої на комерційних інтересах. В особливості сім’ї потребують профілактики. Цей шлях повинен цінувати досвід тих, хто пережив, разом зі своїми рідними, важкий період онкологічного захворювання», – сказав він. Допомога хворим і їх сім’ям, сказав Папа, є важливим свідченням церковної громади, яке здійснюється «у смиренній безмовності».

Папа назвав околицею становище людини, яка опиняється на узбіччі життя тому, що хвороба порушує звичайні темпи, і це в значній мірі відноситься до онкологічних захворювань. «Нарешті, дозволю собі зазначити: оскільки здоров’я є первинним і основоположним благом для кожної людини, бажано, щоб профілактика онкологічних захворювань охоплювала всіх завдяки співробітництву між державними і приватними структурами медобслуговування і завдяки починанням громадянського суспільства та благодійних організацій.

Таким чином ваш специфічний внесок у цій сфері допоможе стати нашому суспільству більш інклюзивним», – підкреслив Папа.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України