В Хмельницьку запрацював волонтерський проект, направлений на психологічну та соціально-культурну реабілітацію дітей

ХОБФ «Карітас» запровадив волонтерський проект Art Hospital, який направлений  на психологічну та соціально-культурну реабілітацію дітей у стаціонарах лікарні методами арт-терапії, казкотерапії і ігротерапії та засобами народознавства. Це симбіоз акторської майстерності і арттерапевтичного мистецтва. Дітям в лікарнях необхідне все найсвітліше і щиріше, найдобріше і радісніше.

Допомагають втілювати проект студенти-психологи Хмельницької Гуманітарно-Педагогічної академії. Фінансується Art-Hospital за кошти Хмельницької Міської Ради. Зустрічі з дітками відбуваються щотижня в Хмельницькій обласній дитячій лікарні та Хмельницькій міській дитячій лікарні.

Негативна емоція вибірково вражає найважливіші органи, це ще в давнину помітили філософи й медики, які стверджували: «Серце своє ми руйнуємо страхом, шлунок і кишечник — тугою й сумом, печінку — гнівом».

Позитивні емоції, – це панацея від багатьох хвороб, бо сприяє підвищенню імунітету. І в даному випадку є хороший досвід у формуванні позитивних емоцій – це застосування арт-терапевтичних методик. Малювання, ліплення, створення виробів своїми руками, тощо – заспокоює тривожність, невпевненість, агресію, непосидючість,  буквально виводить дитину з чотирьох лікарняних стін. Все це допомагає за більш короткий час допомогти дитині видужати. А факт застосування арт-терапії в державних медичних установах підтверджує спроможність методики. Так, в «культурній столиці Європи-2011» фінському місті Турку лікарі клінік разом з рецептами видають пацієнтам квиток на виставку або виставу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh