Новини

Лікування раку сечового міхура на різних стадіях

Рак сечового міхура – онкологічне захворювання, що характеризується розвитком злоякісного новоутворення в порожнині або стінках органу. Чоловіки хворіють патологією в декілька разів частіше в порівнянні з жінками. Захворювання може тривалий час не проявлятися симптомами, що ускладнює діагностику та лікування. До перших проявів його розвитку відносять біль у нижній частині живота та появу крові в сечі. Детальніше про клінічні прояви раку сечового міхура читайте за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/stadiyi-raku-sechovogo-mihura/.

Стадії захворювання

Виділяють чотири стадії раку сечового міхура:

  1. 1 стадія. Характеризується появою злоякісного утворення у внутрішній оболонці органу. При цьому воно не розповсюджується на м’язову оболонку міхура. У разі виявлення захворювання на цій стадії та початку невідкладного лікування пацієнт має великі шанси на повне одужання.
  2. 2 стадія. Злоякісна пухлина починає проростати в стінку сечового міхура, але ще не виходить за його межі. Прогноз для пацієнтів помірно позитивний. Дуже важливо підібрати правильне лікування, яке дозволить повністю позбутися захворювання.
  3. 3 стадія. Пухлина починає проростати в оточуючі тканини. Прогноз для пацієнта залежить від ступеня проростання злоякісних клітин та ефективності підібраного лікування.
  4. 4 стадія. Характеризується появою метастазів, які розповсюджуються на інші органи (найчастіше вражаються легені, кістки, печінка) та лімфатичні вузли.

Лікування раку сечового міхура

При виборі методики лікування онколог приймає до уваги не лише тип пухлини, а й стадію розвитку хвороби, анамнез. Не початкових стадіях (першій та другій) зазвичай використовують наступні методи:

  1. Трансуретральна резекція. Це хірургічне видалення злоякісної пухлини, яка ще не встигла розповсюдитися за межі органу. Її виконують закритим способом через сечовипускальний канал.
  2. Часткова цистектомія. Хірургічне втручання полягає у висіченні новоутворення та невеликої частини тканин, які його оточують. Таку операцію проводять у тому випадку, коли уражену пухлиною стінку органу можна видалити без шкоди для утримання сечі та її виділення.
  3. Імунотерапія. Використовується одночасно з хірургічним втручанням на початкових стадіях патологічного процесу. Для цього через сечовипускний канал вводяться спеціально підібрані препарати, які сприяють розпаду пухлини та попереджають поділ атипових клітин.

На третій та четвертій стадіях захворювання лікування може полягати у використанні наступних методів:

  1. Радикальна цистектомія. Це хірургічна операція, під час якої проводиться повне видалення органу разом з регіональними лімфатичними вузлами. При виконанні радикальної цистектомії у чоловіків також видаляється передміхурова залоза разом з сім’яними пухирцями. У жінок видаляється матка з яєчниками та частково піхва.
  2. Променева терапія. Є допоміжною методикою лікування, що проводиться сумісно з операцією. Може використовуватися дистанційна променева терапія або контактне опромінення. Іноді метод використовується замість хірургічного втручання або хіміотерапії.
  3. Хіміотерапія (системна чи внутрішньопузирна). При внутрішньопузирній хіміотерапії цитостатики вводяться безпосередньо у вогнище пухлини. Зазвичай процедура входить у комплексну програму лікування раку. Її можуть призначати перед хірургічним втручанням для зменшення розміру новоутворення. Після операції хіміотерапію виконують для зменшення ризику рецидиву та знищення атипових клітин, що могли залишитися в організмі.

Лікування раку сечового міхура сучасними методами проводять в клініці Таргет у Києві https://www.clinic-target.com/uk. Терапевтичний курс складається індивідуально для кожного пацієнта після повного обстеження, що дозволяє зробити лікування максимально ефективним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України