ЄС|NATO

Румунія у 2024 році має найбільший протягом десятків років бюджет на оборону

Румунія обирає собі БМП, і у ASCOD та Redback може з’явитися дійсно потужний конкурент

Про свою участь у конкурсі BAE має оголосити за місяць, на виставці BSDA

Джерело: Defence Express

Румунія у 2024 році має найбільший протягом десятків років бюджет на оборону і планує різні програми модернізації своїх збройних сил, серед усього — дуже важлива програма для країни із закупівлі бойової машини піхоти: вона оцінюється у 2,99 млрд євро, за які румунське військо хоче посилитися одразу 298 бронемашинами.

Станом на сьогодні бажання взяти участь у конкурсі на оновлення румунського парку БМП заявили дві компанії — американська GDELS (General Dynamics European Land Systems) із машиною ASCOD, і також південнокорейська Hanwha Aerospace зі своєю Redback. Але, як повідомляє видання Defense Romania, румунською програмою також зацікавився такий гігант оборонної промисловості, як компанія BAE.

Ймовірно, про свою участь у конкурсі BAE офіційно оголосить на виставці BSDA 2024, що триватиме у Бухаресті з 22 по 24 травня, там компанія має презентувати як свою БМП CV90 (на виставці буде розташовано симулятор цієї БМП і відвідувачі зможуть покерувати цією машиною завдяки системі віртуальної реальності), яка зокрема позитивно зарекомендувала себе в руках Сил оборони України, так і багатоцільову бронемашину AMPV (Armored Multi Purpose Vehicle). Відзначається, що обидва зразки можуть бути варіантом для програми бойової машини піхоти румунського війська.

Водночас якщо BAE дійсно погодиться брати участь у конкурсі, то вона має погодитися на одну з найбільш важливих умов цього проєкту — а саме виробляти частину бронемашин безпосереднього в Румунії.

Бо ця програма оновлення бронетехніки для румунського війська має бути “зумовлена інтеграцією і виробництвом в Румунії”, як заявляв раніше очільник Головного управління озброєнь країни генерал-майор Теодор Інчикаш.

Румунія обирає собі БМП, і у ASCOD та Redback може з’явитися дійсно потужний конкурент

Фото — BAE Systems

“Для нас ключовим моментом є наявність в країні як потужностей з виробництва деяких комплектуючих, так і потужностей з технічного обслуговування і, очевидно, виробництва відповідних боєприпасів. Це пріоритет”, — відзначив він.

Водночас головним конкурентом бронетехніки від BAE румунські ЗМІ, схоже, вбачають саме південнокорейську машину Redback. Тим паче, що Румунія буде активно співпрацювати з Південною Кореєю в інших напрямках, зокрема схиляється до варіанту закупити основні бойові танки K2, і також обрала для свого війська САУ K9 від цієї ж країни.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України