Лікарська помилка призвела до смерті пацієнта в Нижній Австрії

В регіональному суді міста Кремс (Нижня Австрія) на початку червня починається судовий процес, який розглядає звинувачення у вбивстві з необережності. На лаву підсудних відправляються лікар-терапевт і його помічниця.

Суть справи: 29 листопада 2018 року в процедурній сталася трагічна плутанина. Пацієнту, який повинен був пройти гастроскопію, помилково ввели неправильний препарат. Замість препарату «Пропофол» (короткодійове, призначене для внутрішньовенного введення снодійний засіб) лікар ввів пацієнтові «Антіфлат» (проти здуття живота й утворення газів у кишечнику). П’ятдесятирічний пацієнт негайно відчув нездужання, був екстрено доставлений в університетську клініку Санкт-Пельтена. Там він незабаром помер від крововиливу в мозок, паралічу дихання і головного мозку.

За словами прокурора, під час процедури виникла проблема з комунікацією лікаря недостатньо чітко поінформував асистентку про перехід на новий метод седації за допомогою «Пропофолу». Він також погано проінструктував і проконтролював дії медсестри. В цей день препарат застосовувався в перший раз в практиці відділення. Медсестра у свою чергу звинувачується в тому, що вона, не попередивши доктора, відкрила «Антифлат» і виклала його напоготові для свого шефа.

Лікар та медичний асистент звинувачуються у вбивстві з необережності. Обом обвинуваченим, на яких поширюється дія презумпції невинності, загрожує до трьох років позбавлення волі.

За матеріалами: heute.at
Фото: iStock

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh