Економіка

Як працює програма єВідновлення: приклад Лариса Гармаш, яка відновила свій будинок в Ірпені

Лариса Гармаш - одна з тих, хто не тільки отримала кошти, а й майже завершила ремонт по програмі єВідновлення

Її будинок, розташований в місті Ірпінь, на Київщині, був сильно пошкоджений: стіни побиті уламками боєприпасів, а через обвал колон, які були частиною конструкції будинку, і частково підтримували дах, він почав рушитися.

Про це повідомили у Міністерстві відновлення України.

За державною допомогою для термінового ремонту єВідновлення Лариса Гармаш звернулася в середині травня цього року – майже одразу, як програма почала діяти. Зробити ремонт самотужки – у родини не вистачало грошей.

Зараз в будинку Лариси Гармаш вже завершене відновлення фасаду: стіни відбудовані так, що за рахунок відмови від зруйнованих колон, збільшений простір всередині, зроблена теплоізоляція, штукатурка, всі інші необхідні роботи й будинок пофарбований. На фінальній стадії – й внутрішні роботи.

Усі документи були оформлені через застосунок Дія.

Щоб отримати допомогу необхідно зробити наступні кроки:

  1. Подати повідомлення про пошкоджене майно в Дії
  2. Відкрити рахунок єВідновлення в банку
  3. Подати заяву на отримання допомоги в Дїї
  4. Дочекатися обстеження житла та схвалення рішення
  5. Отримати гроші на картку єВідновлення

На окремому сайті послуги можна обрати й магазини-партнери програми, в яких продаються будівельні матеріали, а також – майстрів, які виконуватимуть роботи. Далі з виконавцями робіт підписуються відповідні договори і вони починають ремонт.

«Це взагалі було набагато простіше ніж я думала, тому через єВідновлення, ми знайшли майстрів, які співпрацюють з програмою, вони зареєстровані. Хлопці приходили з підрядниками, дивились, що потрібно, скільки чого… тобто тільки вони тобі показують, скільки це коштує і роботи окремо рахувались. І ми просто розраховувались. І це набагато простіше ніж ти думаєш», – розповідає Лариса Гармаш.

Лариса Гармаш - одна з тих, хто не тільки отримала кошти, а й майже завершила ремонт по програмі єВідновлення

Процедура отримання допомоги максимально цифровізована. Всі документи подаються через додаток Дія, а після того, як спеціальна комісія зафіксує та підтвердить пошкодження, розраховується розмір виплати. Гроші приходять на спеціально відкриту електронну банківську карту.

Станом на початок листопаду заявки на отримання допомоги подали вже понад 55 тисяч українців. Загальна сума узгоджених виплат за заявами – більше двох мільярдів гривень. Вже отримали гроші понад двадцять тисяч заявників. Середня сума виплати – 78 000 грн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України