Авторські статті

Лабораторія, якій вдасться першої розробити вакцину від SARS CoV-2, заробить мільярди доларів без всякого Зеленського, – Крамченков

Популярний український блогер, фізик Андрій Крамченков у своєму блозі пише про те, що в черговий раз доводиться переконуватися в тому, що у нашого президента Володимира Зеленського просто-таки дитяча свідомість.

Крамченков пише, президент Зеленський думає, що достатньо просто оголосити премію в мільйон доларів – і відразу невідомо звідки візьметься вчений і розробить вакцину від SARS CoV-2. При цьому главі держави навіть ніхто з радників не підказав, що наука – це тобі не сценарії для «95 Кварталу» писати. Хороший сценарій може написати просто талановита людина зі знаннями і досвідом. Одна людина. А наука – це складна система, перш за все, підготовки кадрів. І, якщо 30 років створюються умови, щоб кращі фахівці втекли за кордон або йшли працювати в інші галузі, то за місяць нових не буде.

Блогер підкреслює, якщо 30 років науку знищують, то не з’явиться з магічною капелюхи сучасне обладнання в лабораторіях, як не з’єднання являється з нізвідки і попередній доробок, і досвід вчених, на який можна спиратися в нових дослідженнях. «Я вже мовчу, що лабораторія, якій вдасться першої розробити вакцину, заробить мільярди доларів без всякого Зеленського. Станеться це там, де найбільш розвинена медична наука – в США чи Німеччині, можливо в Китаї. Можливо, це навіть зроблять українці – ті, які виїхали і рухають науку в закордонних лабораторіях», – резюмував Андрій Крамченков.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України