Право

Київські митники виявили в поштовому відправленні археологічні артефакти Русі IX-XIV століть

Київські митники виявили спробу переслати за кордон без дозвільних документів старовинну метальну зброю – вісім автентичних наконечників стріл, виготовлених від періоду дохристиянської Русі до ХІV століття.

Предмети з ознаками старовини були виявлені під час перевірки міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Києва до США.

Як визначила мистецтвознавча експертиза, проведена фахівцями Національного музею історії України, дані наконечники доби Русі IX-XIV століть, мають історичну та культурну цінність.

Підтвердженням автентичності виявлених митниками наконечників є наявність залишків активних продуктів корозії заліза, характерних для подібних предметів археології, що довгий час перебували у землі.
Цікаво, що практично на всіх артефактах фахівці виявили спроби непрофесійної реставрації.

Згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Відтак, можна припустити, що наконечники стріл є здобиччю «чорних археологів».

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Наконечники вилучено.

Важливо: експертиза не надає інформацію про ринкову вартість наданих на експертизу предметів археології, оскільки в Україні не існує офіційного ринку збуту археологічних артефактів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України